Forum

Exchange 2010 Autod...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Autodiscover SRV kaydı

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
626 Görüntüleme
(@serkandursun)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Autodiscover kaydı DNS kayıtlarımda yok bu kayıt olmaz ise olmaz mıdır ? Ne gibi avantajları var?

ActiveSync ve Outlook Anyware servisleri etkindir. POP ve IMAP devre dışıdır.

Gönderildi : 05/09/2013 13:27

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

herşey çalışır... sorun olmaz. 

Gönderildi : 05/09/2013 13:28

(@dogantopkaya)
Gönderiler: 116
Estimable Member

Serkan Bey Merhaba,

Mümin Bey'in dediği gibi hiçbir sorun olmaz çalışır ama Autodiscover'in şöyle bir güzelliği var. Örneğin: Domainde ki kullanıcı için bilgisayar kurdunuz. O bilgisayarda da kullanıcının outlook hesabını kuracaksınız. Makina domainde ise, Autodiscover özelliği ile hesap bilgileri DC den otomatik gelir. Sunucu adreslerini vs manuel olarak girmene gerek kalmaz. İşini kolaylaştırır kısacası:)

Saygılarımla. 

Gönderildi : 05/09/2013 14:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

autodiscover kaydı olmasa da gelir... ben bugüne kadar kurduğum yapılandırdığım yönettiğim exchange serverların %90'ında bu kaydı oluşturmadım. oluşturulmuş olanları da sildim. 

Gönderildi : 05/09/2013 20:17

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

autodiscover kaydı olmasa da gelir... ben bugüne kadar kurduğum yapılandırdığım yönettiğim exchange serverların %90'ında bu kaydı oluşturmadım. oluşturulmuş olanları da sildim. 

Mümin Hocanın da dediği gibi, autodsicover kaydı olması şart değil. Şu durumda şart. Autodiscover diye bir virtual directory vardır bu directory nin external ve internal url i vardır. Default'ta external url: https://sunucuadi.com/Autodiscover/autodiscover.xml dir. Eğer bu değer var ise, (local isim olmamalı) autodiscover.domainismi.com diye bir A kaydı açmanız şart değil, gerekmez.

Autoconfiguration çalıştığında otomatik olarak autodsicover.domainismi.com/autodiscover/autodiscover.xml ve domainismi.com/autodiscover/aotudiscover.xml arar. Hangisini bulursa oradan ayarları çeker.

Gönderildi : 05/09/2013 20:21

(@serkandursun)
Gönderiler: 177
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim arkadaşlar

Gönderildi : 09/09/2013 11:20

Paylaş: