Forum

Exchange2010 keep d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange2010 keep deleted items disabled;

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
336 Görüntüleme
(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar, uzun süredir uğraştığım bir konu hakkında fikir almak istiyorum. Exchange 2010 Sp1 Rollup 4'de Keep deleted items'ı sıfır güne çeksem recover deleted items'ı disabled etmiş olur muyum? Ve ya keep deleted items ı nasıl kapayabilirim? (Recover kotası koymak işime yaramıyor ve de faydasını görmedim.)

Gönderildi : 30/07/2013 18:54

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

database özelliklerinde limits sekmesinde Keep deleted items for (days) bölümünü sıfırlayabilirsiniz.

bunun dışında client tarafında da regeditte bir anahtar oluşturmanız gerekiyor. aşağıdaki makaleyi inceleyebilirsiniz.

http://support.microsoft.com/kb/245776/en-us  

NOT: aslında yanlış hatırlamıyorsam Exchange tarafında bunlarla ilgili pek birşey yapılamıyor. yani bu değerleri yapsanız da tam olarak işlevini yerine getirmiyor diye biliyorum. uygulayan bazı arkadaşlar hep sonrasında olmadı silinmedi düşmedi gibi cevaplarla dönüş yaptılar. 

Gönderildi : 30/07/2013 20:48

(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

merhabalar

database özelliklerinde limits sekmesinde Keep deleted items for (days) bölümünü sıfırlayabilirsiniz.

bunun dışında client tarafında da regeditte bir anahtar oluşturmanız gerekiyor. aşağıdaki makaleyi inceleyebilirsiniz.

http://support.microsoft.com/kb/245776/en-us  

NOT: aslında yanlış hatırlamıyorsam Exchange tarafında bunlarla ilgili pek birşey yapılamıyor. yani bu değerleri yapsanız da tam olarak işlevini yerine getirmiyor diye biliyorum. uygulayan bazı arkadaşlar hep sonrasında olmadı silinmedi düşmedi gibi cevaplarla dönüş yaptılar. 

Mümin Hocam denemediğim yöntem kalmadı diyebilirim... sektördende danışmadığım kimse kalmadı... ekteki hotfix outlook2010 da gerekmiyor bile. yani 0 değerini girdiğimde yapması lazım... unmount mount da yaptım db yi ama tutmaya devam ediyor...kota koyunca ayrı sapıtıyor zaten.. çıkamadım işin içinden...

Gönderildi : 30/07/2013 23:06

Paylaş: