Forum

Exchange 2010 Dynam...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Dynamic Group

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
326 Görüntüleme
(@selahatinyldrm)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

X  ve Y adlı dynamic grubumum bulunmaktadır. Bir kullanıcıyı her iki gruba da dahil etme gibi bir imkan söz konusu mudur? Böyle bir talep doğdu.

Not: Ad den Company üzerinde değişiklik yapınca kullanıcılar dynamic gruba dahil olmaktalar. Condtıon da company olarak düzenledik.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 29/07/2013 15:21

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

biliyorsunuz dynamic grubun amacı bellir bir condition üzerinden gruba üye yapılması. Eğer bu gereksinimleri karşılıyorsa olur. Bunu mu soruyorsunuz bilmiyorum fakat özellikle dynamic bir guruba kullanıcıyı manuel ekleme diye birşey söz konusu değil. 

Gönderildi : 29/07/2013 15:24

(@selahatinyldrm)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet Sanırım eksik veya yanlış anlattım ki  Condition üzerinden üye yaptığımı zaten belirttim. Örneği şu şekilde açayım. Insan Kaynakalarındaki uzman olduğunuzu düüşünün ve şirket içinde şirkerler var. Bu şirketleri 2 ye ayıralım .  Satış ve dağıtım diye . Ben insan kaynaklarındaki adamı Satıs grubunun dynamci tanımlaması olan "X" company e dahil ettim. İnsan kaynakları uzmanı diyor ki Dağıtımda hali hazırda bulunan şu mail grubunununda mailleri bize düşsün diyor. Tabi kendisi dağıtımında mail grubunun dynamic olduğunu ve "Y" adında olduğunu bilmiyor. Sadece böyle bir talebi var.

Yani  Ahmet adlı kullanıcının Ad'de Company bilgisinde " x"     X= Dynamic grubunda ve maillerini alıyor.

Ahmet adlı kullanıcı Ad'de company bilgisi "y"  Y= dynamic grub maillerini almak istiyor. 

Bu mümkün müdür?

Gönderildi : 29/07/2013 15:38

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

O halde custom attribute uygulayın.

Kullanıcı mailbox ının özellikerline girdiğinizde custom attribute lar görüceksiniz, 1. sırada olana diğer company bilgisini girin, dynamic grup filtresinde de custom attribute kullanın. İşinizi görecektirç 

Gönderildi : 29/07/2013 16:08

(@oguzhanyildiz)
Gönderiler: 82
Estimable Member

transport rule ile basit bir yönlendirme yaparak çözebilirsiniz.

Gönderildi : 30/07/2013 19:06

Paylaş: