Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

OAB hatasi

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
883 Görüntüleme
(@refikyorganci)
Gönderiler: 132
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaslar son zamanlarda exch server loglarinda oab ile alakali eror veriyor genelde bu iki log

OABGen encountered error ffffffff while initializing the offline address book generation  process. No offline address books have been generated. Check the event log for more information. 

- \Default Offline Address Book 

OABGen failed to read objectGuid attribute from OAB object '/o=hazartv/cn=addrlists/cn=oabs/cn=Default Offline Address Book' in Active Directory. Please check security settings on this object. OAB generation will not be performed. 

onemli bir uyari midir.ve outlook actigimda baglanti biraz gecte olsa kuruyor ama baglandiktan sonra yaklasik 5 dk falan klasorleri guncellemiyor.bu konuda fikri olan var midir. 

Gönderildi : 27/07/2013 11:33

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Exchange versiyonu nedir? Bir de event logların source ve eventidlerini berlitebilirmisin? OABı silip yeniden oluşturman gerekebilir, ama bilgileri paylaşabilirsen detayına bakabilirim

Gönderildi : 27/07/2013 22:14

(@refikyorganci)
Gönderiler: 132
Estimable Member
Konu başlatıcı

Exch 2010 sp3 server 2012 uzerine kurulu.

source MSExchangeSA

event id 9334 ve 9402

bu iki log hep birlikte veriyor. 

Gönderildi : 29/07/2013 12:08

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Yedek almdan işlem yapmayınız !

Technet alıntıdır.

Using ADSIEdit: 

1. Navigate to the ‘Default Global Address List’ object 

CN=Default Global Address List,CN=All Global Address Lists,CN=Address Lists Container,CN=First Organization,CN=Microsoft Exchange,CN=Services,CN=Configuration,DC=Domain,DC=local 

2. Go to the properties of the ‘Default Global Address List’ object 
3. Copy the distinguishedName attribute of the ‘Default Global Address List’.

It should look similar to the one below. 

CN=Default Global Address List,CN=All Global Address Lists,CN=Address Lists Container,CN=First Organization,CN=Microsoft Exchange,CN=Services,CN=Configuration,DC=Domain,DC=local 

4. Navigate to the ‘Microsoft Exchange’ container. 
CN=Microsoft Exchange,CN=Services,CN=Configuration,DC=Domain,DC=local 

5. Go to properties of the ‘Microsoft Exchange’ container 
6. Select the GlobalAddressList attribute and click Edit. 
7. Paste in the distinguishedName attribute of the ‘Default Global Address List’ and click Add

8. Click OK twice to close out of the properties. 
9. Replicate domain controllers 

10. Rebuild the OAB again 

Gönderildi : 07/08/2013 22:12

(@mehmettopcuoglu)
Gönderiler: 342
Honorable Member

Selamlar aynı hatayı bende yaşıyorum ve outlook adres defterleri güncellenmiyor adsieditte ilgili değişiklikleri yaptım ancak çözüm olmadı nasıl yardımcı olabilirsiniz, 

Gönderildi : 07/12/2015 19:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Yaşar hocanın dedikleri işinizi çözecektir.
http://www.yasarcugalir.com/index.php/offline-address-book-download-sorunu-0x80190194.html

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/12/2015 22:20

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member

Bunlarıda denemiştim ancak çözüm olmadı bizim şöyle bir sorunumuz var dı çalışan exchange server ın olduğu storage patladı ben burayı yeni devraldım benden önceki kişi backup ta almıyordu ne yazıkki, exchange yeniden kurdum, mailleri pstden geri dönüyorum ama kurana kadar akla karayı seçtim servislerle ilgili de sorun çıktı onları çözdüm ancak bir tek bu sorun kaldı bakmadığım kb kalmadı hepsinde de ortak anlatılanlar var sorun başka bir yerde gibi görünüyor ama bulamadım

Gönderildi : 07/12/2015 23:40

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member

Pardon sorun az önce düzeldi adres defteri güncelleniyor 🙂

Gönderildi : 08/12/2015 00:38

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Pardon sorun az önce düzeldi adres defteri güncelleniyor 🙂

Hangi adımlarla düzelttiniz. Onu paylaşabilirmisiniz.

Gönderildi : 08/12/2015 01:37

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member

mesai bitmeden önce oab klasörünü manuel silip emc üzerinden yeniden oluşturdum, sonrasında Get-OabVirtualDirectory |Set-OabVirtualDirectory -InternalUrl mail.domain.com -ExternalUrl mail.domain.com komutlarını çalıştırdım ondan önce denediğim işlemlerle çalışmamıştı, çıkarken test etme şansım da olmadı eve gelip test ettiğimde düzeldiğini gördüm, 

Gönderildi : 08/12/2015 02:07

(@ugurdemir)
Illustrious Member

mesai bitmeden önce oab klasörünü manuel silip emc üzerinden yeniden oluşturdum, sonrasında Get-OabVirtualDirectory |Set-OabVirtualDirectory -InternalUrl mail.domain.com -ExternalUrl mail.domain.com komutlarını çalıştırdım ondan önce denediğim işlemlerle çalışmamıştı, çıkarken test etme şansım da olmadı eve gelip test ettiğimde düzeldiğini gördüm, 

Sorun yaşayan arkdaşlar için güzel paylaşım teşekkürler.

Gönderildi : 08/12/2015 02:08

Paylaş: