Forum

Exchange 2010 sp1de...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 sp1den upgrade Sp3

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
362 Görüntüleme
(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese iyi günler

Yakın zamanda planladığım upgrade işlemleri ile ilgili olarak bazı sorular sormak istiyorum

Exchange Yapımız

Server 1: Exc1-CAS Client Access ver 14.1 (build 218.15)

Server2: Exc2-EXCMBX Hub Transport, Mailbox ver 14.1 (build 218.15)

Upgrade işlemi için çözümpark üzerinde ki dökümanı inceledim orada bazı durumlar kafama takıldı bu konularda bilgi almak istiyorum yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

1. SP1 den SP3'e direk upgrade edebiliyor muyum?

2. İlk önce server 1'i upgrade ettikten sonra server 2' yi upgrade etmem gerekli mi sıra olarak

3.  makalede Get-ExecutionPolicy –list komutu yürütüldüğünde local machine  unrestricted olması lazım diyor ama bende RemoteSigned görünmekte bu bir sorun oluşturur mu? ve Set-ExecutionPolicy –unrestricted komutunu girdiğimde ise hata vermektedir. 

4. Anladığım kadarı ile AD Schema update'inin yapılmasına gerek olmamaktadır doğru mu?

ve bunlar dışında karşıma çıkabilecek veya önceden kontrol etmem gereken durumlar nelerdir acaba bilgi verebilir misiniz

Gönderildi : 19/07/2013 17:02

(@harunkorkmaz)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşkar 3 soruma cevabı buldum makalede Set-ExecutionPolicy –unrestricted şeklinde yazmaktaydı fakat komutun help'ini okuyunca çözüldü

"Set-ExecutionPolicy unrestricted -Scope LocalMachine" şeklinde olması gerekliymiş

Gönderildi : 19/07/2013 17:12

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

Eğer ortamda DAG yapısı yoksa ki yok gözüküyor. Sıra çok önemli değil.

Evet sp1 den direkt sp3'e upgrade edebilirsiniz.

ExecutionPolicy'nin upgrade ile bir ilgisi yoktur, uzaktan remote powershell yapan bir uygulama varsa bunun için kullanılır. set-executionpolicy unrestricted komutu yeterli olur - işareti yok.

AD schema update i tabi ki yapılacak ancak bunu kurulumun kendisi zaten tamamlıyor. Enterprise Admins ve Schema Admins grubuna üye olan kullanıcı hesabı ile upgrade i tamamlamalısınız.

Önerilerim:

1. Mutlaka mailbox server'da upgrade öncesi backup alın hatta sanal makine ise snapshot alın.

2. SP3 den sonra UR1 kurulumunu unutmayın 

Gönderildi : 19/07/2013 17:18

Paylaş: