Forum

Exchange 2010 email...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 email hesabi Iphone`a kuruluyor ancak mail düşmüyor

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
348 Görüntüleme
(@SinanALKAN)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Hesap basarili sekilde iphone`a kuruluyor, inbox altindaki klasorlerde gorunuyor ancak inbox`a ve klasorlerede mail gelmiyor. Ayni telefon uzerine ayni Exchange Server uzerinden farkli bir hesap ekledigimizde basarili sekilde calisiyor. Sadece bu hesapta bir sorun oldugunu dusunmekteyim ancak nedenini bulamadim. Exchange Server uzerinde kullanicinin manage mobil phone ayarlarinda hesabi silip denedik herhangi bir degisiklik olmadi. Yaklasik 30 iphone kullanicimiz var tek sorun bu hesapta yasaniyor. Yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

Saygilarimla

Gönderildi : 16/07/2013 18:57

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

AD user and computers a girin, view altında advanced fetaures ı enable edin.

sorunlu kullanıcıyı bulup özelliklerine ardından security, ve advanced tab'ına girin. Inheritable permission kutucu işaretli mi kontrol edin. 

Gönderildi : 16/07/2013 19:04

(@SinanALKAN)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Bugra Bey,

Oncelikle yardiminiz icin tesekkur ederim. Kutucuk isaretlidir.Sorun devam ediyor.

Gönderildi : 16/07/2013 19:11

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sadece belli kullancıda ise Buğra hocmın bahsettiği ayardan olabilir muhtemel, o chehk işaretini kaldırp tekrar işaretleyip uygulayın. Daha önce  http://www.cozumpark.com/forums/thread/308128.aspx  burada paylaşmıştım. Akabinde düzelmezse transport servisini restart etmeniz gerebilir. Yine sorun devam ederse loglardan devam ederiz.

Gönderildi : 16/07/2013 23:26

(@SinanALKAN)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Check isaretlerini kaldirip tekrar isaretleyerek uyguladim. Transport servisini restart ettim , ipucunda Bilgehan hocanin belirttigi komutuda calistirdim `FOR /F "usebackq delims=;" %A IN (`dsquery user -limit 0`) DO dsacls %A /P:Y`

sorun maalesef devam ediyor isaretlememi istediginiz Exchange Servers adinda onlarca permission mevcut hepsini kontrol ettim check box lar isaretlidir

Saygilarimla

Gönderildi : 17/07/2013 13:07

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sorun tek bu kullanıcıda sanırım, yeni bir user açıp iphone hesabı eklemeye çalışın eğr ondada sorun yoka bu userda spesifik sorun var demektir. Bu durumda benim önerim,, ya logları inceleyip çözüme gitmek. Ya da yeni bir user açıp ad ve exchange tarafındaki bilgileri yeni usera taşımak.

Gönderildi : 20/07/2013 21:24

(@SinanALKAN)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Desteginiz icin tesekkurler , hesabi silip tekrar olusturarak cozebildim problemi.

Gönderildi : 07/09/2013 16:00

Paylaş: