Forum

SMTP 25 PORT SORUNU

Bildirimler
Hepsini Temizle

SMTP 25 PORT SORUNU

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
411 Görüntüleme
(@HuseyinKAYA)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

Türk Telekom tarafından statik ip sahibi olmamıza rağmen , muhtelif zamanlarda sürekli olarak 25 nolu port kapatılıyor. Bu portu telefon ve mail trafiği ile açtırmak 1-2 gün sürüyor.

Aslında mail göndermede bir problem yok , fakat 25 nolu port kapandığı zaman mail alamıyoruz.

Bunun kesin  bir çözümü varmıdır.

Teşekkürler.

Not : Mail Sunucu Exchange 2010 SP1

Gönderildi : 05/07/2013 21:12

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhabalar ,

Türk Telekom tarafından statik ip sahibi olmamıza rağmen , muhtelif zamanlarda sürekli olarak 25 nolu port kapatılıyor. Bu portu telefon ve mail trafiği ile açtırmak 1-2 gün sürüyor.

Aslında mail göndermede bir problem yok , fakat 25 nolu port kapandığı zaman mail alamıyoruz.

Bunun kesin  bir çözümü varmıdır.

Teşekkürler.

Not : Mail Sunucu Exchange 2010 SP1

Altyapı telekomda olduğu için onlarla görüşmelisiniz. Exchange üzerinde şu port kapanaması vb. gibi işlem yok. Oradan bir kurumsal temsilci bulup, gerekli yazışma yada sözleşme yapabilirsiniz bu noktada. 

Gönderildi : 06/07/2013 00:23

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Öncelikle lütfen forum kuralları gereği tamamı büyük harflerden oluşan konu açmayınız. Bunu revize ederseniz seviniriz. 

Telekom ara ara böyle şakalar yapıyor. Şikayet hattında biraz bastırıp yetkili biri ile görüşmelisiniz. Sanırım adsl kullanmaktasınız bunun yerine metro gibi biraz daha sağlam bir yapıya geçmelisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/07/2013 23:20

Paylaş: