Forum

Tanımlı domain adre...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tanımlı domain adreslerinden mail gönderebilme

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
453 Görüntüleme
(@keremkoy)
Gönderiler: 222
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bilmiyorum başlık uygun oldu mu ? Exchange 2010 sp2 kullanıyoruz ve 6 adet domain tanımlı. Kullanıcılarda da bu domain uzantılı mailler tanımlı ve bu domainlerden mail alabiliyorlar. Kullanıcılardan birinden şöyle bir istek geldi. Kullanıcı istediği zaman bu  tanımlı domainlerden herhangi biriyle mail atabilmek istiyor. Exchande E-Mail adresses kısmında Set as Reply ile bu yapılabiliyor ancak sürekli Servera bağlanıp bu işlemi yapmak yorucu oluyor. Ayrıca kullanıcı bu işlemi kendi yapmak istiyor.

Outlook da kimden kısmına kullanıcının kullanmak istediği domain uzantılı mail adresini yazıp göndermek istediğimizde Exchange den "İzni
olmadan bu gönderenin adına ileti gönderemezsiniz. Lütfen doğru gönderen adına
ileti gönderdiğinizden emin olun veya gereken izni isteyin. Sorun devam ederse,
lütfen yardım masanıza başvurun." gibi bir hata geliyor.

Böyle bir istek Exchange 2010 da karşılanabilir mi ?  Farklı bir çözüm öneriniz olabilir mi ?

Gönderildi : 03/07/2013 13:41

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

bunun için her domaininiz için farklı bir posta kutusu açmalısınız. kullanıcı eğer domain üyesi bir bilgisayar kullanıyorsa diyelim ki kullanıcı@a.com ile giriyorsa, yapmanız gereken kullanıcı@b.com kullanıcı@c.com gibi diğer tüm posta kutuları için, kullanıcı@a.com hesabuna full access ve send as yetkileri vermelisiniz.

Gönderildi : 03/07/2013 13:46

(@keremkoy)
Gönderiler: 222
Reputable Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkürler. Sanıyorum biraz karışık bir çözüm olacak.

Gönderildi : 03/07/2013 14:03

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

açıkçası çok karışık değil, mantığını sürekli hale getirmek için farklı oular oluşturup, email address policylerinizi ayarlarsanız pek uzun bir işlem de değildir.

Gönderildi : 03/07/2013 14:05

Paylaş: