Forum

Exchange SSL Offloa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange SSL Offloading Owa ya erisim sorunu

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
480 Görüntüleme
(@CihatTan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaslar, 

Exchange 2010 icin SSL Offloading yapilandirmasi gerceklestirdim. Lokal den OWA ya erisimde sertifika bilgisini Load Balancer dan aliyor ancak disardan OWA ya erismek istedigimde cevabi Load Balancer cihazi degil Exchange Server veriyor ve Exchange sonuc olarak Browser da sertifika hatasi uyarisi aliyorum. Ögrenmek istedigim sertifikayi Exchange Server i da yüklemem gerekirmi ?  cünkü ben SSL isteklerine Exchange degil de Load Balancer yanit verecegi icin Exchange Server a sertifka yüklemedim Load Balancer"a yükledim.  

Konu ile ilgili yardimlarinizi bekliyorum.

Tesekkürler 

Gönderildi : 26/06/2013 13:21

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

Kesinlikle gerekmektedir. Ancak bu senaryoda eğer TMG ile Exchange'in web servislerini publish ediyorsanız, sadece TMG listener ına eklemeniz yeterlidir. Bu durumda Exchange üzerinde HLB ye import ettiğiniz o sertifikaya gerek duyulmamaktadır. 

Gönderildi : 26/06/2013 13:27

(@CihatTan)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Netscaler  VPX ile SSL Offloading kullaniyorum. SSL Offloading icin olusturdugum Virtual IP Adresine disardan gelen 443 isteklerini de yönlendirmem gerekecek mi ?  

Gönderildi : 26/06/2013 13:31

(@CihatTan)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Kesinlik gerekmektedir cevabinizdan anlamam gereken. Sertifikayi Exchange Server yüklüyorum ve oradan Export edip  Load Balancer cihazina (Netscaler) import etmem gerekecek. Olusturdugum listener "a bu sertikayi tanitiyorum. Dogru anlamis miyim ?

Tesekkür ederim.  

Gönderildi : 26/06/2013 14:52

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Doğrudur.

Gönderildi : 26/06/2013 14:57

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Merhaba, 

Netscaler  VPX ile SSL Offloading kullaniyorum. SSL Offloading icin olusturdugum Virtual IP Adresine disardan gelen 443 isteklerini de yönlendirmem gerekecek mi ?  

Hayır, firewall ile netscaler arasında ki next hop TMG olmalı. TMG ye gelen 443 istekleri netscaler a gidecek. 

Gönderildi : 26/06/2013 14:58

(@CihatTan)
Active Member
Konu başlatıcı

Bir baska sorunum bu. Netscaler lokal de kurulu ve Telekomdan bir tane sabit IP ile modem den Internete cikiyorlar. Arada Firewall yok. 

Gönderildi : 26/06/2013 15:07

(@CihatTan)
Active Member
Konu başlatıcı

bu durumda öneriniz ne olabilir. Public IP : 194.x.x.x Local de kurulu olan Netscaler IP si 192.168.x.x nasil disardan gelen OWA isteklerine Netscaler yanit verebilir. Modem üzerinde yönlendirme yapmama karsin Netscaler cevap vermiyor. 

Tesekkür ederim  

Gönderildi : 26/06/2013 16:48

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Netscaler bu durumda bu işi yapamaz ki. Bu publishing demek oluyor ve netscaler ın görevi dışına çıkmış oluyor aslında. yinede bir case açıp sorabilirsiniz bence.

Gönderildi : 26/06/2013 17:08

(@CihatTan)
Active Member
Konu başlatıcı

tesekkür ederim cevaplariniz icin. 

Gönderildi : 26/06/2013 17:10

Paylaş: