Forum

Exchange mail adres...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange mail adreslerinin listesini ve yönlenme listesi almak ( Exchange haritasını çizmek )

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,877 Görüntüleme
(@hakanMolla)
Gönderiler: 61
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirkette Exchange 2007 yapısından Google Apps geçmeyi düşünüyoruz. Bunun için Exchange de bulunan tüm mail adreslerini yönlendirmelerini grupları adresleri ile beraber bir liste almam lazım. Server da bulunan bütün E-mail adreslerini. kullanıcının altındaki diğer tüm e-mail adreslerini bile. almam gerekiyor. sisteme yeni olduğum için eskiden acılan bir çok hesabı bilmiyoruz. gözümüzden adresin kaçmaması gerekiyor.

Yardımlarınız için teşekkür ederim 

Gönderildi : 18/06/2013 19:13

(@cozumpark)
Gönderiler: 16310
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Google Apps migration tool var onu bir inceleyin;

https://tools.google.com/dlpage/exchangemigration

kolay gelsin 

Gönderildi : 18/06/2013 19:18

(@hakanMolla)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mumin Abi,

Abi ben taşıma işlemini yapmadan gerekli gereksiz e-mail adreslerini çıkartıp ayıklamak istiyorum.  temiz bir sistemle geçmek daha doğru olacağını inanıyorum. bunun için de bu listeleri çıkartmam gerekiyor her şeyi sil baştan sıfırdan yapmak daha doğru olacaktır. sorun yaşamamak içinde adres listesini oluşturmam gerekiyor. çok fazla Ou var DC da ve hepsinin altında kullanıcı , grup ve E-mail adresi var. bunların listesini almak ve yeniden bu yönlendirmeleri yapmak istiyorum. hangi E-mail adreslerini hangi kullanıcı ve grup kullanıyor. bunun raporunu hazırlamam gerekiyor. 

Gönderildi : 18/06/2013 19:34

(@hakanMolla)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Aşağıdaki komutlar gerekli işlemleri yapıyor. Bilginize. 

adresler için =  Get-Mailbox | fl EmailAddresses, identity > C:\Emailaddress.csv  veya   get-mailbox | %{$_.EmailAddresses} | %{$_.SmtpAddress} | out-file c:\mailboxes.csv

Group Listesi için =  Get-Group | fl EmailAddresses, identity > C:\Emailaddress.csv  veya get-distributiongroup | %{$_.EmailAddresses} | %{$_.SmtpAddress} | out-file c:\distributiongroups.csv  veya Get-DistributionGroup --identity $Group.Name

contac =  get-contact | %{$_.WindowsEmailAddress} | %{$_.Local + "@" + $_.Domain} | out-file c:\contacts.csv
mailpublicfolder = get-mailpublicfolder | %{$_.EmailAddresses} | %{$_.SmtpAddress} | out-file c:\mailpublicfolders.csv

Gönderildi : 18/06/2013 22:43

(@hakanMolla)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba  

Aşağıdaki link deki scrip de ise groupların içindeki kişileri çeke biliyorsunuz.

http://gallery.technet.microsoft.com/office/Export-all-distribution-707c27eb  

Gönderildi : 18/06/2013 22:58

Paylaş: