Forum

Standby Continuous ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Standby Continuous Replication Exchange Server 2007 Mailbox Server

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@HabibSAL)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;
Hali hazırda Windows 2003 X64 üzerinde Standby Continuous Replication Exchange Server 2007 Mailbox Server rollerinin yüklü olduğu bir sunucum var SCR yapısını 2008 R2 işletim sistemine aktarırken acaba öncelikle farklı bir sunucu kurulumu yapıp SCR yapısını 2003 x64 sunucusundan yeni kurduğum 2008 R2  sunucusuna aktarıp exchange DB ile birlikte daha sonra yine 2003 x64 sunucumu kullanacağımdan bunun üzerindeki işletim sistemini yeniden windows 2008 R2 olarak kurmayı ve tekrardan kurmuş olduğum sunucu üzerine aktarmayı planlıyorum bu şekilde mümkünmü aktarabilirmiyim. ?

(yededekleme işlemini SCR yapısı için nasıl yapmam gerekli bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum.)
 Not: Taşıma işleminde bu yöntem dışında başka hangi yöntemleri kullanabilirim.
Saygılarımla.

Gönderildi : 12/06/2013 16:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Yapınızda CCR var mı? Vardır ki SCR buna ek olarak yaptınız diye düşünüyorum.

Önce CCR Yapısının diğer kopasını bozun. Bu sunucuyu kaldırın ve 2008 R2 üzerinde yeni sunucu kurun sonra bunu mevcut yapıya pasif kopya olarak ekleyin. Ardından dbl eleri buraya taşıyın. Bu işlemden sonra ilk 2003 olan makineyi de kaldırıp 2008 yapın.

Bunlar tabiki olurken sizin SCR yapısını bozmanız gerekli, bu sürece pasif olan SCR makinesini de 2008 r2 yapıp yeniden kurabilirsiniz.

Ama en önemli nokta makinelere kesinlikle direkt format atmayın mutlaka uninstall edin öncelikle sağlıklı bir şekilde.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/06/2013 17:28

(@HabibSAL)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan Bey öncelikle teşekkür ediyorum vermiş olduğunuz bilgiye bizim yapıda ccr yapı ve scr yapı olarak 2 adet exchange sunucu mevcut ilk olarak scr yapısının işletim sistemini güncellemek istediğimizi daha sonra diğer ccr yapısına geçmeyi planladığımızı belirtmek isterim. ilk sorumu bu nedenle degiştirme ihtiyacı duydum. 

bu arada nick name kullanmıyorum gerçek ismim.

Saygılarımla

Habib SAL

Gönderildi : 13/06/2013 12:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Bu durumda öncelikle SCR yapısını bozacaksınız, sonra hedef Exch sunucusunu kaldıracak, yerine yeni OS ve yeni Exch kurulumu sonrası tekrar SCR yapacaksınız.

Bu arada yeni kurcağınız Exch 2007 SP ve RL seviyesi var olanlardan yüksek olmamalı.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/06/2013 13:06

Paylaş: