Forum

Sbs 2008 Exchange 2...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sbs 2008 Exchange 2007 ve Outlook Bağlantı Problemi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
340 Görüntüleme
(@sertacunal)
Gönderiler: 63
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Firmamızda Sbs 2008 Kullanmaktayız. Daha önce sbs 2008 üzerinden exchange vardı fakat sadece iç ağ için geçerliydi. Şimdi yeni sunucu aldık ve bu exchange'yi dışarıya açmak istiyoruz. Mx kayıtlarını yaptık. Domaindeki Bilgisayarlardan dışarıya mail gönderebiliyorum fakat Domain'e dahil olmayan bir makinada outlook üzerine hesap kuramıyorum. Sunucu yanıtı 220 diye hata veriyor. send connector oluşturuldu policy oluşturuldu. Port 25 'ten 587 çektim telnet'ten bağlantı yapmaya çalıştığımda  220 DC.stndrd.local Microsoft ESMTP MAIL Service ready at Fri, 7 Jun 2013 09:51 Diye hata veriyor. 587 yaptıpımda bağlantı başarısız uyarısı alıyorum. https://sunucuadı\ow a'da bir sıkıntı yok mail gönderebiliyorum. Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla; 

Gönderildi : 07/06/2013 12:51

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

öncelikle telnet sorgunuza aldığınız   220 DC.stndrd.local Microsoft ESMTP MAIL Service read cevabı doğru ve normaldir, sağlıklı cevap verdiğini gösterir. Ayrıca Outlook'ları pop olarak kurmanız gerekmiyor. Bu nedenle portu 25/587 değiştirmeyin. 

Domainde olmayan bilgisayarda Outlook u mapi olarak yapılandırın. Ancak bunun için Exchange üzerinde ki self signed sertifayı silip bir public sertifika satın almalısınız ya da domain ortamına kuracağınız bir CA üzerinden sertifika alıp bu root sertifikayı kullanıcı bilgisayarına import etmelisiniz.

Eğer bu konuların nasıl yapılacağı ile ilgili bilgniz yoksa forum ve portalde'ki makaleleri bayağı bir incelemeniz gerekiyor. Ancak tüm adımlar step by step anlatılıyor. 

Gönderildi : 07/06/2013 16:39

Paylaş: