Forum

Exchange 2010 SP3 O...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 SP3 Owa üstünden şifre değiştiremiyorum

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@umitdinc)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

Exchange 2010 SP3 kurulumunu gerçekleştirdim hiçbir sıkıntı herşey düzgün çalışıyor ama ne yaptı isem GPO üstünde OWA dan şifre değiştirirken hep Şifreniz uygun değil uyarısı alıyorum :S

Bunun sebebi ne olabilir? OWA nın da bir Policy ayarı varmıdır? çünkü GPO ayarlarındaki tüm özellikler Not Defined modunda.. 

Gönderildi : 03/06/2013 18:22

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ad üzerinde kullanıcıların şifre değiştirme izni var mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/06/2013 18:39

(@umitdinc)
Active Member
Konu başlatıcı

Şifre zorluk derecesi geçerli değildir uyarısı alıyorum malesefki. şifre değiştirme yetkisini nereden kontrol edebilirim ?

Gönderildi : 03/06/2013 18:55

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

AD kullanıcılarının birinde sağ tuş özellikler yapın. Aşağıdaki sekmeyi açın. Burada yer alan "User cannot change password" seçeneği işaretli ise kaldırın.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/06/2013 19:08

(@umitdinc)
Active Member
Konu başlatıcı

Bu kısımdada bir eksiklik yok burasıda sizin belirttiğiniz gibi. OWA malesefki hala aynı şekilde girdiğiniz şifre Password Policy e uymuyor diyo ne hikmet ise :S nerede bir eksiklik var hala bulmuş değilim..

Gönderildi : 03/06/2013 19:27

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

exchange yapısı dolayısıyla owa ad ile entegre çalıştığından domain üzerindeki gpolarda bir sorun olmalı. owa üzerinden denediğiniz şifreyi ad users computers içerisinden de reset password ile deneyin, eğer aynı hatayı alıyorsanız gpolarınızı bir kere daha gözden geçirin.

Gönderildi : 04/06/2013 15:34

(@umitdinc)
Active Member
Konu başlatıcı

ad users computers içerisinden de reset password bu nerededir tam olarak.

AD üzerindeki GPO ları zaten sıfıra indirgedim hatta password olarak hiçbir zorluk çıkartma ne şifre olursa olsun kabul et şeklinde ayarladım..

işin enteresan kısmı Sunucu üstünden Password reset yapabiliyorum veya yeni bir hesap oluştururkende istediğim şekilde şifre verebiliyorum onlarda Windows yada AD bir zorluk çıkartmıyor ama ne hikmet ise OWA şifreniz yeterli derecede zor değil deyip uyarı veriyor :S 

Gönderildi : 04/06/2013 16:45

Paylaş: