Forum

exchange 2013 den e...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2013 den exchange 2010 donuste hata

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
319 Görüntüleme
(@sadettinns)
Gönderiler: 8
Eminent Member
Konu başlatıcı

herkese selam.

sistemde 1 adet dc ve 1 adet add domain bulunmakta. adddomain e werser 2012 ve exchange 2013 kurulumu yaptım. daha sonra formlardan okudugum kadarıyla saglıklı calısmadıgı için ben de add domaini kaldırıp server a 2008 kurulumu yaptım. ve de exchange 2010 kurmaya calısıyorum. dc im schema update yaptıgı için exc2010 kurulumu yapamıyorum. dc de setup /pc yaptıgımda ;

the active directory scheme version (15137) is higer than setup version (14622) hatası almaktayım. formlardan gordugun kadarıyla bu hata da n sonra adsiedit ten girip schemadan ;

In ADSI EDIT-> CN=Schema,CN=Configuration,DC=Trainingpoc,DC=local-> CN=ms-Exch-Schema-Version-Pt-->rightclick->properties->Attribute Editor->rangeupper->edit->change 15137to 14726

After these Changes am able to prepare schema and AD,and i sucessfully install the exchange 2010. bu ayarı yaptım fakat yinede olmadı.

yardımlarınızı beklemekteyim.... 

Gönderildi : 01/06/2013 00:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Exchange 2013 kurarak schema versiyonunuzu yükselttiğiniz için artık bu ortama Exchange Server 2010 kuramazsınız.

Eğer yedeğiniz var ise Active Directory yedeğini geri dönebilirsiniz.  

Not; burada ms-Exch-Schema-Version-Pt değerini değiştirebilirsiniz ama bunu tavsiye etmiyorum, aksi halde başka sorunlarda yaşayacaksınız.

Exchange 2013 için ise, CU1 li setup ile kurulum yapın, sorunsuz çalışmaktadır. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/06/2013 16:20

Paylaş: