Forum

Exchange 2010 parol...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 parola sorunu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
379 Görüntüleme
(@okanrumeli)
Gönderiler: 55
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange 2010 sürümünü kullanıyoruz. Bazen, kullanıcının parolasını değiştirmediğimiz halde bir türlü owa dan giriş yapamıyoruz.  Ancak parolayı resetleyince giriş yapabiliyoruz. Bu kullanıcı yönetici olununca da , sunuculara benden başka kimsenin erişim izni olmadığı için zan altında kalıyorum.  Bu parola olayının mantıklı bir açıklaması var mıdır? Araştırdım pek bişey bulamadım. Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 29/05/2013 20:33

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

karşılaştığınız durum şundan kaynaklıdır;

eğer kullanıcı heasbının parola değiştirme günü geldiyse ayni password expire olmuşsa ve parolayı değiştirmediyse OWA dan giriş yapamaz. Ta ki bilgisayarına logon olurken şifresini değiştirir ancak böyle logon olabilir ya da siz AD üzerinden manuel değiştirdikten sonra tekrar giriş yapabilir.

Gönderildi : 29/05/2013 20:54

(@hakanMolla)
Gönderiler: 61
Estimable Member

Merhaba,

aynısı benimde başıma geldi AD de kullanıcını account ayarları kısmında password never expires tiki tıkladım ve sorun çözüldü. 

Gönderildi : 29/05/2013 21:02

(@okanrumeli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevaplar için çok teşekkür ediyorum. 

Gönderildi : 29/05/2013 21:54

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Siz şifreyi değişseniz bilgisayarlarına login olamazlar. Zan altında kalacak durum yok;)

Gönderildi : 29/05/2013 23:14

(@okanrumeli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Siz şifreyi değişseniz bilgisayarlarına login olamazlar. Zan altında kalacak durum yok;)

Malum kişinin bilgisayarı ad ye dahil değil ki. 🙂 bazı yöneticiler Ad yapısından kıllanıyor ve dahil olmak istemiyorlar dolayısıyla şifre değiştirme süreleri vs. gözden kaçıyor. Durumu açıklasanız bile kim değiştirdi kardeşim şifremi diye ve hiç anlamadıkları ve sağdan soldan duydukları "loglar"a bakalım  cümlesini kuruyorlar. Velhasıl anlamayana anlatmak zor iş özellikle devlet dairelerinde. Neyse ki loglar ortada. 🙂

Gönderildi : 30/05/2013 00:55

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Domainde olmamaları ayrı bir sıkıntı. Domain ortamında ki loglara bakmak daha sağlıklı aslında local kullanımla kıyaslanırsa.

Gönderildi : 30/05/2013 10:57

Paylaş: