Forum

public folder izin ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

public folder izin ve move

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
360 Görüntüleme
(@MehmetGolcuk)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

sorunum public folder üzerinde izinleri yapılan kısmın çıkmaması. ama diğer klasörlere çıkıyor, sorunsuz çalışan folder altında yeni bir folder oluşturursak yine bir sıkıntı olmuyor ama içinde değilde aynı denklikte oluşturursak çıkmıyor. ek olarak move delete kısımlarıda pasif durumda.

Gönderildi : 24/05/2013 13:31

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhaba, ilgili kullanicinizin, klasor uzerindeki yetki durumu nedir ? Asagidaki komutta bulunan xxxx yerlerini linkteki yetki duzeylerine gore yeniden duzenlerseniz problemizin cozulecegini umut ediyorum.

Add-PublicFolderClientPermission -Identity "\xxxxxxx" -User xxxxx -AccessRights xxxxxxx -Server "xxxxxxx" 

http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb124743(v=exchg.141).aspx  

Gönderildi : 24/05/2013 14:08

(@MehmetGolcuk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ilgili klasörü yeni oluşturuyorum. izinleri yönetmek istediğimde resimdeki gibi oluyor. yani izin kısmına hiç müdahale edemiyorum. verdiğiniz komut o kullanıcının belirtilen klasör üzerinde yetkili olmasını mı sağlıyor?

Add-PublicFolderClientPermission -Identity "\My Public Folder" -User Chris -AccessRights CreateItems -Server "My Server"

Gönderildi : 24/05/2013 14:19

(@MehmetGolcuk)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Get-PublicFolder –Identity “\test” –Recurse | Add-PublicFolderClientPermission –User mehmet.golcuk –AccessRights owner

olarak yaptığımda alt klasorlere veriyor. ama daha önceden başka bir yerden kopyalama yaptığım klasöre yetki veremiyorum. yetki kısmında none yazıyor ve değiştireyorum silemiyorum. bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Gönderildi : 24/05/2013 19:50

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhaba, Adsıedit üzerinden yetki vermeyi deneyebilirsiniz. Belki çözüm olur.

Configuration Container altında sırası ile

CN=Configuration, DC=xxxxx,DC=xxxxx

CN=Services

CN=Microsoft Exchange 

CN=xxxxxxxxxx

CN=Administrative Groups

CN=xxxxxxxxx

CN=Folder Hierarchies

CN=Public Folders üzerinde sağ tıklayarak özelliklerine giriniz. kullanıcıyı ekleyerek gereken yetkileri ayarlayınız.

Gönderildi : 25/05/2013 01:26

Paylaş: