Forum

Exchange 550 5.7.1 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 550 5.7.1 Hatası

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
526 Görüntüleme
Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Yapımda Exchange 2010 kullanmaktayım. Şuanda Gmail' den Exchange sunucuma mail attığımda; "550 5.7.1 External client with IP address xxx.xxx.xxx.xxx does not have permissions to submit to this server." hatası almaktayım. Exchange sunucunun kullandığı IP adresinin spam list durumunu kontrol ettim. IP adresi de temiz.

Bu konuda bir görüşü olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 20/05/2013 16:31

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba ,

Spf ve ptr kaydınız ne durumda ?  IP adresinizi  nereden  kontrol ettirdiniz ? Google  mailinizi  kabul etmiyor  büyük ihtimalle  Google'ın black listlerinden birisindesiniz veya Spf ve PTR kayıtlarınız doğru olmayabilir.

Kolay Gelsin  

Gönderildi : 20/05/2013 16:47

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

PTR kayıtlarım aşağıdaki gibi;

v=spf1 mx ptr ip4:xx.xx.xx.xx(mail sunucunun ip adresi) ptr:domain.com mx:mail.domain.com ~all

Zaten bugün sabaha kadar bir sorun yoktu. Yaklaşık 4 senedir aynı PTR kaydı ile devam ediyorum 🙂 Ben Gmail' e attığımda değil, Gmail' den kendime mail attığım zaman bu uyarıyı alıyorum. Ben Gmail' e mail attığım zaman iletiliyor.

Gönderildi : 20/05/2013 16:54

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tekrardan merhabalar,

Firewall firmware güncellemesi sonucu oluşan bir hata imiş. Network tarafından arkadaşlar ilgileniyorlar. Sunucu tarafında (Exchange HT / CA / EDGE) sorun yok. Yardım ve görüşleriniz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 20/05/2013 19:55

Paylaş: