Forum

ost deki klasö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ost deki klasörleri göremiyorum

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
367 Görüntüleme
(@hakanMolla)
Gönderiler: 61
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange Server 2007 kullanıyorum bir ortak kullanıcının Ost si diğer kullanıcılara bağlaşımıyla diğer kullanıcılar   kullanıyor fakat yeni bir kullanıcıya eklediğim zaman alt klasörü göremiyorum. explorer da ost teyi açtığım zaman ise "owa da" giriş yaptığımda klasörleri görüyorum. ama kullanıcıya outlook eklediğimde ost göremiyorum.

Gönderildi : 13/05/2013 18:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Öncelikle bir hesap var, ancak diğer hesaplar aslında OST yi kullanmaz, çünkü ost veya pst tek bir outlook tarafından kullanılabilir.

Yani ost ve pst eş zamanlı olarak  sadece bir outlook tarafından kullanılır.

Sanırım siz Exchange üzerinden manage full access permission yaptınız veya outlook üzerinden inbox paylaştırdınız.

Eğer sadece bir klasör paylaştırdı iseniz bu tur sorunlar olabilir bu nedenle EMC üzerinden bu ortak kullanıcıyı bulun, sağ tıklayın ve manage full access permission tıklayıp yeni ve diğer kullanıcıları buraya ekleyin.

Kullanıcı tarafında ise hesaplar bölümünde gelişmiş sekmesinde bu yeni hesabı ekleyin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/05/2013 18:23

(@hakanMolla)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Abi,

Demiş olduğun ayarları yaptım fakat gene göremiyor. bir kullanıcın mail box'ı başka bir kullanıcıya açtım orada iki klasör var onları göremiyorum.owa da görüyorum gelen kutusunun altında fakat 2'inci bir inbox olarak eklediğimde  göremiyorum

Gönderildi : 13/05/2013 19:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ben söylediğim adımları yapman halinde görmemen mümkün değil, bu durumda görmeye çalıştığın kullanıcı outlook profilinde sorun olabilir, bu kullanıcı ile başka bir makinede oturum açıp dener misin.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/05/2013 00:30

(@hakanMolla)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Abi ,

dediğin gibi başka bir bilgisayarda kullanıcının oturumunu açıp tekrar ekledim bu sefer gördü çalışıyor. kullanıcın profilini sildim ve yeniden oturum açtım ve tekrar ekledim ve bu sefer çalıştı. yardımların için teşekkür ederim.

Gönderildi : 14/05/2013 12:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Rica ederim.

Gönderildi : 14/05/2013 14:58

Paylaş: