Forum

Exchange mail box b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange mail box boyutu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@OnderAKOZ)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;

Exchange 2010 sp1 kurulu sistemde mailboxın olduğu disk 800 gb ve bunun 480 gb dolmuş durumda ve her geçen gün artıyor, bu mail boxların sadece 50-60 tanesi exchange hesabı diğerleri pop olarak çalışmakta, Online ve Ofline defrag da yapmama rağmen hiç bir azalma olmadı, 107 gb mailbox diğer kalanı da log dosyaları yer kaplıyor. nasıl oluyorda 107 gb mailboxda 373 gb log  var, mail size dan tutunda ekleri daha düşürdüm hergün 2-3 gb arttığını gözetliyorum. forumda da söylenilen leri uyguladım nacizane, yardımlarınız beliyorum arkadaşlar, çok teşekkürler.

Gönderildi : 06/05/2013 12:25

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Forumda hangi söyleneni uyguladınız acaba?

Log dosyalarının artması mailbox sayısı ile ilgili değildir. Hergün backup alarak logları truncate edebilirsiniz. Backup almıyorasnız database i maintanance kısmından circular logging enabled konuma alın, hiç log üretmez. Ancak bu durumda da sadece full backup alabilirsiniz 

Gönderildi : 06/05/2013 12:39

(@OnderAKOZ)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

üstad Full backup yapınca gerçek db boyutuna döndü 107gb oldu ama ben bunu diğer partitona aldım veeambackup aldığımda bu sefer backup aldığım yerde sıkıntı oldu bu alınan yedeği başka bir ortama taşısam sıkıntı yaşatırmı (kes yapıştır yapsam)

Gönderildi : 07/05/2013 13:42

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Veeam backup ile mi aldınız yedeği, İmaj backup aldıysanız logları temizlemez o. Eğer vss destekli bir backup yazılımı ile full backup aldıysanız olur. Yedeği farklı yere koyabilrisiniz sıkıntı olmaz, ama yinede kes yapıştır yerine kopyala yapışıtır yapın derin.

Gönderildi : 21/05/2013 17:48

Paylaş: