Forum

OAB guncellemesi na...

Bildirimler
Hepsini Temizle

OAB guncellemesi nasil yapilir

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@refikyorganci)
Gönderiler: 132
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba bizde soyle bir sorun var ;

eskiden maillerimizi baska bir firmdan aliyorduk.simdi o firmadan maillerimizi ayirdir.biz tarafta sikinti yok fakat eski maillerimiz olan firma

bizim adreslerimize mail attigi zaman bizim domaini hala kendi uzerinde saniyor ve mail onlarin exch e  gidiyr bize gelmiyor hic.

ama onlarda daha onceden olmayan bir hesabi olusturdugumda o adrese mail attiklarinda normal olarak bize geliyor.sadece eskiden onlarda olan mail hesaplarinda sorun var.bu nedenle onlarin OAB i nasil guncelleyebiliriz artik bizim adresleri kendi icinde sanmasin?

Simdiden tesekkurler. 

Gönderildi : 29/04/2013 13:08

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Exchange server daha önce dışarıdamıydı şimdi nasıl bir yapıya büründünüz biraz açarmısınız?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/04/2013 13:18

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Merhaba eski firmada mailboxlarınız yanlış anlamadıysam hala aktif. bu yuzden mail atıldıgı zaman önce kendi içinde arıyor bulamazsa dışarıdan sorguluyor ve sizi buluyor. eski firmadaki kullanıcılarınızı sildirmeniz veya orda size ait olan bilgilerin kapatılması halinde sorununuzun düzelmesi gerekiyor.

Gönderildi : 29/04/2013 13:21

(@refikyorganci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

eski server disaridaydi evet.

su sekilde anlatayim bizimdomain.com baska bir sirketin exch e tanimliydi.tabi bizimkinden baska domainlerde vardi o exch te.

biz exch i kendimiz kurduktan sonra bizimdomain.com u onlarin  exch ten sildirdirk.kullanicilari kapattirdik.yani su anda [email protected] adresi onlarin exch te yok.ama farkli uzantili olarak benim kullanicim var.ben kendi kullanicimi sildirmedim test amacli ama disable ettikleri zaman bile bana mail attiklarinda gelmiyordu. 

mesela onlarin owa adresine girim kendime mail atmaya calisiyorum [email protected] yazinca direk adresi silip refik yorganci yaziyor adres satirinda yani beni hala orda saniyor

Gönderildi : 29/04/2013 13:27

(@refikyorganci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

eskiden farkli bir yerde yani farkli bir exch te tutuluyordu maillerimiz simdi kendi sirketimizde exch kurduk onlardan bagimsiz olarak.

sadece dns olarak onlarin dns kullaniyoruz ama onlarda bize yonlendirdi domaini.zaten daha once hic olmayan bir kullanici uzerinden test yaparken sorun yok mailler bizim exch e dusuyor.sikindi dha onceden onlarda olup simid bizde olan maillerde. 

Gönderildi : 29/04/2013 13:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Gerekli kayıtları kendi sisteminize yönlendirdiniz mi?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/04/2013 16:29

(@refikyorganci)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet kayitlar yonlendi.dedigim gibi zaten yani acilan maillerde sikinti yok.

Gönderildi : 30/04/2013 14:14

Paylaş: