Forum

outlook 2003 contac...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook 2003 contact larinin exchange Global address list e aktarilmasi

17 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
432 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

iyi gunler ,

exchange server kurulmadan once kullanilan outlook contact larinin exchange global adres liste e eklemenin bir yolunu bilen var mi ?

Gönderildi : 14/03/2008 15:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

outlook adres defterini export edip ad üzerine contact olarak import ederseniz otomatik olarak GAL da görünecektir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/03/2008 15:06

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Teşekkur ederim hakan ,

bilgiler outlook adres book ta değil pst altindaki contacts altinda. "birde ad üzerine import" tan kastettiğin herhangi bir exchange kullanicsi adimi ? bir kullaniciya bu importu yapinca tum kullanicilar GAL da bu importlari gorebileceklermi ? ve bu importu outlooktan mı yapacağim yoksa exchange serverdan mi ?  

Benim asil amacim ofisteki contact bilgilerin tekbir yerden guncellenip ofisteki tum kullanicilara dagitilmasi ve ofisteki kullanicilar offline olduklarinda da bu contact lari kullanabilmeleri. Bu isin nasil yapilacagi hakkinda bir fikrin varmi ?

ilgin icin tekrar tesekkur ederim

iyi calismalar

Gönderildi : 17/03/2008 14:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhab

hedefiniz doğrultusunda ad üzerinde contact açarak herkesin bunu görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/03/2008 23:23

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Tekrar Merhaba ,

Outlook 2003 kontaklarinin Exchange 2003 uzerindeki GAL 'a importu mumkun mu ?

iyi calismalar

Gönderildi : 02/04/2008 01:12

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

mumkun..

Gönderildi : 02/04/2008 02:05

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Exchange kurulmadan onceki outlook contactlari exchange kullanicilarindan birine import ettim ama GAL da gozukmedi. Sanirim "ad uzerine contact olarak import etme" ifadesini yanlis anladim. Bu islemin nasil yapilacagini kisaca anlatabilir misiniz?

iyi gunler

Gönderildi : 08/04/2008 01:27

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Birol Merhaba,

Bu isin nasil mumkun oldugunu anlatir misin ?

Gönderildi : 08/04/2008 01:28

(@birolaydugan)
Prominent Member

Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz,sorunuz ilerleyen postlarda degisiklik gostermektedir?

Gönderildi : 08/04/2008 02:18

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Tam olarak ortakbir kontak veri tabani kurmak istiyorum , ve bu veri tabanini exchange kullanicilari offline olduklarinda da kullanabilsin istiyorum. Yaniliyor olabilirim ama Global Address list tum exchange kullanicilarinin ulasabildigi bir veri tabani ve ayrica offline olduklarinda da kullanabiliyorlar. Bu yuzden outlooktaki kontaklarimi Global address list e import etmek istiyorum. Ama bu ortak kontak veri tabanini kurmanin baska bir yolu var ise onuda kullanabilirim GAL da israrci degilim.  

Gönderildi : 09/04/2008 03:53

(@birolaydugan)
Prominent Member

Public Folder altinda herhangi bir contact list olustur,eski sistemindeki yada herhangi bir terminaldeki contact database'ini buraya tasi,sonrasinda Client tarafini "CAche Mode" icin yapilandir.sorunun cozulmus olucaktir.eger terminallerde varsayilan olsun yani "to" tiklanildiginda gelsin istiyorsan,contact ozelliklerinden ayarlamali ve her client outlook uzerinden yapilandirmalisin

Gönderildi : 10/04/2008 04:09

(@Anonim)
Konu başlatıcı

İlgilendigin icin tesekkur ederim . Outlook 'u Cache mode kullanirken internete yada LAN a bagli olunmadigi durumda  publicfolder'in calismasi gerekir dimi ? Calismiyor ise bunun nedeni ne olabilir? public folder icin tanimlanmis kullanim haklari ile ilgili olabilir mi ?

Gönderildi : 11/04/2008 01:32

(@birolaydugan)
Prominent Member

Yetki ile ilgilimi hata alıyorsunuz?

Gönderildi : 11/04/2008 04:11

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hayir , outlooklar cache modda calistigi halde puplic folderlara lan yada internet bagli degilken ulasamiyorum

Gönderildi : 11/04/2008 22:48

(@birolaydugan)
Prominent Member

Cache mode,Exchange üzerindeki trafiginin azalmasi icin tavsiye edilen bi durumdur.

Gönderildi : 11/04/2008 23:51

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Problemi mi cozdum ilginiz icin tesekkur ederim

Gönderildi : 11/04/2008 23:53

(@birolaydugan)
Prominent Member

Sevindim Gecmis olsun.Geri bildirim icin tşk.

Gönderildi : 12/04/2008 00:02

Paylaş: