Forum

Exchange 2013 Mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2013 Mail Arşiv hk

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@AlperGunay)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Şu sıralar çalıştığım kurum için mail arşiv çözümü araştırmaktayım.  Mailbox sayısı 15 bin üstünde ve Exchange 2007 kullanıyoruz.

Geçenlerde katıldığım Exchange 2013 atölyesinde mail arşiv özelliğinin oldukça gelişmiş olduğunu gördüm.  Bizim için kritik özelliklerden birisi kullanıcının maillerini arşivden silmesine izin vermemek...Exchange 2013'te bu özellik var mı? Mail arşivi detaylı test eden  arkadaşımız varsa, paylaşmasını rica ederim.

Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 26/04/2013 13:35

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

DLP Data Loss Prevention ile yapılabiir. Birebir denemedim. Yada 3 part bir DLP yazılımı ile yapılabilir.

Gönderildi : 26/04/2013 15:55

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

Merhaba Symantec Enterprise Vault da kullanıcının arşivinden item silmesini engelleyebiliyorsunuz diye hatırlıyorum. Araştırmanızı tavsiye ederim.

Gönderildi : 26/04/2013 16:20

(@AlperGunay)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Symantec EV de bu özellik var. Biliyorum ama third party ürün kullanmadan başarabilir miyim? onu araştırıyorum.

Gönderildi : 26/04/2013 17:10

(@behzadkapucu)
Gönderiler: 71
Trusted Member

kutusundan öğe silmesini istemediğiniz kullanıcıya shared mailbox oluşturun, burada sadece mail okuma, sadece okuyup gönderme gibi yetkilendirmeler yapabilirsiniz.

örnek senaryo:

1. komut: Set-Mailbox ahmet -Type shared

2. komut: Add-MailboxFolderPermission ahmet:\ -User ahmet -AccessRights reviewer

reviewer yerine aşağıdakileri yazabilirsiniz: parametre-yetkiler

• None   FolderVisible 
  • Owner   CreateItems, ReadItems, CreateSubfolders, FolderOwner, FolderContact, FolderVisible, EditOwnedItems, EditAllItems, DeleteOwnedItems, DeleteAllItems
  • PublishingEditor   CreateItems, ReadItems, CreateSubfolders, FolderVisible, EditOwnedItems, EditAllItems, DeleteOwnedItems, DeleteAllItems
  • Editor   CreateItems, ReadItems, FolderVisible, EditOwnedItems, EditAllItems, DeleteOwnedItems, DeleteAllItem 
  • PublishingAuthor   CreateItems, ReadItems, CreateSubfolders, FolderVisible, EditOwnedItems, DeleteOwnedItems
  •    Author   CreateItems, ReadItems, FolderVisible, EditOwnedItems, DeleteOwnedItems
  •    NonEditingAuthor   CreateItems, ReadItems, FolderVisible
  •    Reviewer   ReadItems, FolderVisible
  •   Contributor   CreateItems, FolderVisible

Gönderildi : 03/05/2013 01:18

Paylaş: