Forum

Exchange 2007 bağla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 bağlatı sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
386 Görüntüleme
(@atanurbarut)
Gönderiler: 118
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Win 2003 üzerine exc 2007 kurulu dns ve dhcp de bu sunucuda 2 gündür windows 7 lerden outlook bağlanmıyor  sürekli şifre soruyor arada bağlanıyor ama çok kısa sürüyor ve bu sunucuya ping de atamıyorum xp makinalarda outlook bağlantısı ile iligili sıkıntı yok 

Gönderildi : 09/04/2013 19:19

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Microsoft Exchange RPC Client Access servis durumu nedir? CLientlar üzerinde güncelleme vs. yaptınızmı?

Get-ClientAccessServer | fl AutodiscoverServicesInternalUri komutu ile gelen linke erişim varmı kullanıcılar üzerinde kontrol edin.

Daha sonra aşağıda ki işlemleri sırasıyla yapın.

Start->Control Panel->User Accounts->Manage your credentials

Burada generic credentials altındaki outlooka ait olanı "Remove from vault" tıklayarak kaldırıyoruz. Buradan çıkıyoruz.

Outlook u açıyoruz. Kullanıcı adı ve şifreyi giriyoruz. Hatırla kısmını işaretliyoruz. Outllok tekrar kapatıyoruz.

Outlook u açıyoruz tekrar şifre sorarsa aşağıdan devam ediyoruz.

Tekrar

Outlook u kapatıyoruz

Start->Control Panel->User Accounts->Manage your credentials

Burada Windows Credential ın altıda bulunan outlook ait olan
bilgileri edit ediyoruz ve passwordumuzu yeniden girip kaydediyoruz.

Zaten burada dikkate ederseniz Modified tarihi eski bir tarih görünecektir.

Outlook u tekrar açıyoruz. Artık bize password sormayacaktır.

Not: Eğer passwordunuz sistem yöneticiniz tarafından resetlenir veya değiştirilirse bu işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.

Bu problem Windows 7 64 bit ve office 2012 32 i aynı anda kullanıldığında olmaktadır.

Gönderildi : 09/04/2013 20:55

(@atanurbarut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ufuk bey;

Yazdıklarınız yarın uygulama fırsatım olacak xp kurulu makinalarda bir sıkıntı yok sadece windows 7 pro kurulu makinalarda problem var ve office 2007 ve 2010 kurulu herhangi bir günçelleştime olmadı sadece 10/100 48 port switch arızalandığı için 10/100/1000 mbps port switch le değiştirdim  

Gönderildi : 09/04/2013 23:23

(@atanurbarut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

exchange 2007 kurulu makinaya ping atamıyorum  ve outlook açtığım zaman bağlanmaya çalışıyor mesajı geliyor ve sonra şifre istiyor  2 gün öncesine kadar bir problem yoktu xp kurulu makinalarda bir problem olmuyor xp de outlook lar rahat bağlanıyor sadece wi 7 de sıkıntı  

Gönderildi : 09/04/2013 23:33

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Control Panel 'den Mail(Posta) 'ya gelip mail tanımladığın yerdeki advanced settings'de security tabında encryption kutucuğunu temizleyip tekrar dener misin? Bu arada ping yoksa sunucuda windows firewall'u açarak her şeye izin veren bir kural yaz.

Gönderildi : 10/04/2013 00:32

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Switchi degiştikten sonramı oldu bu durum?

Gönderildi : 10/04/2013 00:37

(@atanurbarut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

switchi değiştireli 1 hafta oldu ama bu problem iki gündür var aynı switch üzerinde xp kurulu pc den sıkıntı yok ama windows 7 de sıkıntı veriyor

3tane adsl hattım var 1 tanesini sadece mail  için kullanıyorum  diğer modemlerden yönlendirme yaptım mail ler için

windos 7 lerdede internet var ama outlook yok 

Gönderildi : 10/04/2013 01:03

Paylaş: