Forum

Exc MessageTracking...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exc MessageTracking yetkisi kaldırma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
401 Görüntüleme
(@behzadkapucu)
Gönderiler: 71
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, exchange 2010/2013 için exchange'de kullanıcılar üzerinde günlük işleri yapma yetkisi olan çalışanlar aynı zamanda message tracking yetkisine sahipler ve kısıtlı da olsa organizasyondaki mail akışlarını görebiliyorlar. Tracking işlemini sadece kendim yapmak istiyorum.

(get/set/remove)managementroleassignment komutuyla denemeler yaptım ancak sadece messagetracking yetkilerini kaldırmayı başaramadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 07/04/2013 15:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Normal bir kullanıcının böyle bir yetkisi yok, sanırım siz farkında olmadan fazladan yetki verdiniz.

Sisteminiz 2010 mu 2013 mü?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/04/2013 17:23

(@behzadkapucu)
Gönderiler: 71
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba sorunu çözdüm, herkesin faydalanması açısından paylaşıyorum:

SORUN: istediğim exchange'i yöneten bir grubumuz var ve bu gruptaki kişiler microsoft exchange security groups OU'su altında hem recipient hem organization management gruplarına üyeler. Bu gruplara üye yapınca messagetracking loglarını görebiliyorlar, gruptan çıkarınca da exchange'i yönetemiyorlar.

ÇÖZÜM: get-managementroleassigment -role "message tracking" | format-list komutunu girdim ve her bir rolün hangi kullanıcılara ait olduğunu gördüm.

new-managementroleassigment-role mesajizleme -role "message tacking" -user behzad deyip kendime ayrıca yetki verdim ve diğer yetkileri de remove-manag.. komutuyla sildim.

Gönderildi : 07/04/2013 22:21

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Bilgi ve paylaşım için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/04/2013 19:27

Paylaş: