Forum

Exchange 2003 Outlo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 Outlook Takvim 180 gün Sınırı Hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
360 Görüntüleme
(@MustafaErgul)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Exchange 2003 kullanıyorum. Client domain yapısında exchange 2003 senkronize çalışan outlook ( Outlook 2007 ) takvim geçmişi görüntülemek için sınırı default olarak 180 gün geliyor. Mesela yönetim kurulu asistanı, vermiş olduğumuz yetki ile yöneticilerinin takvim etkinliklerini organize ediyor ve 180 gün önce oluşturulmuş olan etkinlikler daha sonra gerekli olabiliyor. Ancak bu etkinliğin üzerinden 180 gün geçmişse ulaşılamıyor. Bu sorunun XML komut dosyası ile  aşılabildiğini okudum. Ancak nasıl ve ne şekilde olduğu hakkında bir fikrim yok.

Daha önce bu sorunu yaşayan veya konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlarımdan fikir ve önerilerini rica edeceğim.

Yardımcı olmaktan çekinmeyin.

Fikir sunan herkese teşekkürler,

Gönderildi : 04/04/2013 13:25

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Burayı inceler misiniz.

Gönderildi : 04/04/2013 16:33

(@MustafaErgul)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ufuk Bey,

Bu linke ulaşmıştım, tşk ederim. Daha net bilgi veya başka bir yöntem var mı diye merak ediyorum. 

Makalede yer alan yönergeleri izledim. Mevcut Exchange üzerinde Autoaccept dizini yoktu. Microsoft kaynağından bu dizin yüklemesini de gerçekleştirdim. Sonrasında XML dosyasında aşağıda yer alan satırları editledim. 

BookingWindowInMonths>24</BookingWindowInMonths

24 değeri default olarak 12 olarak geldi. Ben 24 olarak editledim. Üst sınır 36 diyor makalede. Servisleri yeniden başlatmam gerekli sanırım amacın kontrolünü sağlamam için. Umarım işe yarar veya başka biryerleri bozmaz 🙂

Geri bildirim yapacağım. 

Gönderildi : 04/04/2013 17:07

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Exchange güncel versiyon olsa PowerShell ile çözüm mevcut. 2003de biraz sıkıntı haliyle. Sistem üzerinde işlem yapmadan mutlaka yedek alın.

Gönderildi : 04/04/2013 17:11

Paylaş: