Forum

Exchange 2003 ios v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 ios ve android telefonlardan mail gönderme sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
372 Görüntüleme
(@GokhanGUVEN)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

sbs 2003 üzerinde exchange 2003 mail sunucusunda şirket içinde kablosuz bağlantıda ios ve adnroid cep telefonlarında mail gönderebiliyorum ama şirket dışında mail gönderemiyorum cep telefonlarının hattından ve dışarıdaki kablosuz bir bağlantıdan. frame relay internet var mail sunucum için Türk telekomla görüştüm ip spama düşmemiş 25 portu da açık hiç bir sorun yok diyor arkadaşlar. cisco pix 501 cihazım var portların yönlendirmesi var sunucuma.Şirket dışında herhangi bir yerden sunucuma 110 portunla telnet çekebiliyorum ama 25 portuna telnet çektiğimde ulaşamıyorum 587 portunuda ayarladım 587 portuma çektiğimde

220 **************************************************0*0*0 *****
*2***20***20200

bu şekilde telnet ekranı geliyor. mxtoolbox sitesinde ip me port taraması yaptığımda 25 portumun açık olduğunu görebiliyorum blacklisttede değil ip sunucuyu relaya da açtım nokia ve blackbery telefonlarda mail gönderip alabiliyorum.

Bu sorunu çözmem için bir yol gösterirmisiniz.

Teşekkürler iyi çalışmalar.

Gönderildi : 28/03/2013 16:50

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Exchange sunucunuzun internet hattınını hangi service provider'dan alıyorsanız 25 portunun aktif olup, olmadığını kontrol ettirin.

Gönderildi : 29/03/2013 17:44

(@GokhanGUVEN)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

şuanda şirket dışından 25 portumuza telnet ile ulaşabiliyoruz ama sorunumuz devam ediyor ios ve android hatta yeni blackberry z10 telefondada aynı sıkıntıyı yaşadık eski blackberry lerde hiçbir problemimiz yoktu mail kurulum aşamasında giden posta sunucusuna erişim sağlanamıyor hatası alıyoruz ama eski blackberry ve nokialarda hiçbir sorun yok sbs 2003 uyumsuzluk gibi bir sorun olabilirmi veya yapmam gereken farklı bir işlem varmı bu konudaki önerilerinizi rica ediyorum

İyi çalışmalar

Gönderildi : 03/04/2013 14:04

(@erdemkuday)
Gönderiler: 7
Active Member

Benzer sorunları biz de yaşıyoruz; örneğin Asus TF300TG tablette mail kurulumu yapıyoruz, domain içinde mesajlar gidip geliyor ancak Hotmail, Gmail gibi domain dışı yerlere mail gönderilemiyor ve "server error" diyor. Bir başka Android tablette şu hatayı yakalayabildik "550.5.7.1 unable to relay". iPhone ve iPad'lerde hem POP3 hem de exchange olarak mailler çalışıyor.

Mail kurulumunda yetkilendirme ve SSL yada TLS şifrelemeleri reddediyor, bunları None olarak seçtiğimizde bağlantı onaylanıyor ancak yukarıda anlattığımız olayları yaşıyoruz.

Sistem Bilgilerim                   :

MS windows Server 2003 R2
Starndard x64 Edition
SP2
Application Server (IIS)
Terminal Server
DNS Server
WINS server
---------------------------------------------------------
Exchange 2007 Server
Ver:08.01.0436.000
---------------------------------------------------------