Forum

Exchange 2010 mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 mail adres export

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
568 Görüntüleme
(@SerdarBayram)
Gönderiler: 243
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba ,

Exchange 2010 üzerindeki kullanıcıların adı soyadı Mail adresini csv olarak export etmek istiyorum power shell üzerinden bazı komutlar denedim fakat çalışmadı konu ile ilgili önerebileceğiniz bir komut var mı ?

Gönderildi : 27/03/2013 14:07

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Get-Mailbox -ResultSize Unlimited |Select-Object DisplayName,ServerName,PrimarySmtpAddress, @{Name=“EmailAddresses”;Expression={$_.EmailAddresses |Where-Object {$_.PrefixString -ceq “smtp”} | ForEach-Object {$_.SmtpAddress}}} | Export-CSV c:\smtp.csv -NoTypeInformation

bu kodu powershell ile deneyebilirmisin. 

Gönderildi : 27/03/2013 14:11

(@SerdarBayram)
Reputable Member
Konu başlatıcı

cevap için teşekkür ederim bu şekilde dışa aktardım fakat 1 satırda o kullanıcının tüm bilgilerini virgül ile ayırarak yazıyor bu haliyle tüm kullanıcıların bilgilerini exel e tek tek aktarmam gerekiyor bunu tablo ile ayırmış bir şekilde çıktısını almamız mümkün mü acaba ?

Gönderildi : 27/03/2013 14:19

(@evrenbanger)
Üye

Tamam bu doyayı excelde open diye açarsanız bir wizard çıkar bu sayede text to columns sayesinde istediğiniz şekilde çıktı alabilirsiniz. Eğer text to columns açılmaz ise bunu excelde data altından sizde açabilirsiniz.

Gönderildi : 27/03/2013 14:25

(@SerdarBayram)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam yanıt için teşekkür ederim sorun çözüldü .

Gönderildi : 27/03/2013 14:59

(@evrenbanger)
Üye

Tamamdır iyi çalışmalar.

Gönderildi : 27/03/2013 15:03

(@NurULUDAG)
Gönderiler: 2
New Member

Merhabalar,

Söylediğiniz komutları deniyorum ve c dizininin altında smtp.csv uzantılı bir dosya oluşuyor fakat excell ile açtığımda sadece benim mail adres bilgilerim çıkıyor.Birde Exchange Management shell de yapıyorum bu işlemleri windows power shelde komutlar hata veriyor.Nerede yanlış yapıyorum acaba? 

Gönderildi : 25/08/2014 13:10

Paylaş: