Forum

MS Exchange Mail Se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MS Exchange Mail Server PowerPoint Sunum

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
770 Görüntüleme
(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar önümüzdeki hafta exchange server ile bir sunum yapmam gerekiyor ve elinde powerpoint de hazırlanmış sunum dosyası olan varmıdır acaba ? MS Exchange ile ilgili genel bilgi nedir nasıl çalışır avantajları vs vs vs paylaşan bir arakdaşım olursa yada mail yollarsada makbule geçer teşekkürler şimdiden [email protected]

Gönderildi : 15/03/2013 12:51

(@behzadkapucu)
Gönderiler: 71
Trusted Member

Sunumlarım geçen ay yok oldu fakat sunumları şu şekilde yapıyordum, belki yardımı dokunur:  

(en az 90 dakikanızı doldurur, ne kadar detaya ineceğinize bağlı)

* exchange server nedir, ne iş yapar, ne kazançlar sağlar, alternatifleri nelerdir

* exc-ad ilişkisi, owa,outlook,activesync özellikleri

* kurumumuzdaki exc yapısı, çeşitli kullanıcı,mesaj vs. istatistikleri

* exchange 2010 yenilikleri, gereksinimleri ve rolleri nelerdir, mbx,cas,ht,et,um rolleri ne iş yapar

* (eğitim yönü ağırlıktaysa) demo veya gerçek bir exc servera bağlanın, kullanıcı ekleyin, sağ tıklayıp özelliklerini anlatın, sırayla recipient-server-organizasyon ayarlarında her bir sekmede neler yapıldığını anlatın, sonra toolbox'taki özellikleri anlatın, sonra powershell özellik ve işlemlerini anlatın, birkaç örnek komut girin vs. owa veya outlook açın, orada çok bilinmeyen/kullanılmayan özellikleri anlatın.

* http://tinyurl.com/ahtnzv7 benzeri karikatürleri araya katsanız çek zevkli oluyor.

* sonra sunuma katılanların mail ile ilgili sorunlarını cevaplıyorsunuz, istemeseniz de 🙂

kolay gelsin.

Gönderildi : 15/03/2013 14:49

(@MustafaKURU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Benim için bu cok kotu bir haber oldu 🙁 Aslında birşeyler hazırladım ama biliyorumki muhteşem sunumlar var o yuzden mukemmel olmasada mukemmele yakın olsun.

Gönderildi : 15/03/2013 18:23

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

(@MustafaKURU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler ama türkçe arıyorum

Gönderildi : 18/03/2013 18:29

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

selam

microsoft'un offical dökümanlarıdır.

mail olarak gönderdim. 

Gönderildi : 18/03/2013 18:36

(@MustafaKURU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler işime yarıyacağı kesin ama dediğim gibi bu hafta içi susunum yapacağım alttaki linkteki gibi birşeyler arıyorum. Slayt şeklinde exchange nedir ne işe yarar neden exchange avantajları vs vs vs...

http://download.microsoft.com/download/3/6/7/367FCED4-B39D-4A97-BB41-BCBC49FABF2F/Exchange_Server_2010.ppt

Gönderildi : 18/03/2013 18:54

(@MustafaKURU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar elimde olan bu güzel sunum dosyasını uzun araştırma ve çalışmayla oluştu o yüzden değerini bilelim.

Link Yenilendi

Upload sitelerinden sürekli kaldırıldığı için kendi blog sayfama upload yaptım.

Faydalı olası dileğiyle.

http://www.mustafakuru.net/?p=629

Gönderildi : 25/03/2013 12:14

Paylaş: