Forum

online arşivleme

Bildirimler
Hepsini Temizle

online arşivleme

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@mehmetbaytug)
Gönderiler: 151
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar herkese selamlar

Exchange 2010 Sp2 Ent. kullanıyoruz. Dag yapısı mevcut. 2 mailbox 3 cas sunucum var. Kullanıcılarda mail database boyutunu sınırlamaya karar verdik. Bunun öncesinde de mevcut maillerde belirlenen süre dahilinde ki mailleri arşiv database'ine taşımayı düşünüyoruz.

Arşiv için bir database oluşturuldu. Kullanıcılarda arşivleme aktif hale getirildi ve arşiv için oluşturulan database'in tanımlaması yapıldı. Retention policy tag'dan önce yapılmak istenen işe uygun tag oluşturulup sonrasında policy olarak tanımlandı ve tüm kullanıcılar bu policy'e dahil edildi.

Kullanıcı tarafında ise Outlook 2010 kullanılıyor. Clientlarda Online Arşiv kısmıda görünüyor fakat clientlarda arşive giden herhangi bir şey yok. Policy uygunlanmış ama sanki uygulanmamış gibi hareket ediyor.

Konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaşlar varsa fikirlerini paylaşmalarını rica ediyorum.

Gönderildi : 11/03/2013 16:51

(@mehmetbaytug)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar bu konuda tecrübesi olan kimse yokmu?

Gönderildi : 12/03/2013 15:21

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Ex Powershell :

Get-Mailbox | Start-ManageFolderAssistant 

Enter

Gönderildi : 12/03/2013 16:09

(@mehmetbaytug)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Alper Bey;

Bu komutun yapması gereken nedir. Çalıştırdığımda herhangi bir çıktı vermedi ve sorun aynı şekilde devam ediyor.

Gönderildi : 13/03/2013 14:40

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

mailbox'ları retention policy tag inin içerisine eklememiş olabilir misiniz? 

Gönderildi : 13/03/2013 16:17

(@mehmetbaytug)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

mailboxlar policy tag içine eklenmiş durumda.

Gönderildi : 13/03/2013 20:15

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

retention policy de ki zaman aralığında bir problem olabilir mi? biliyorsunuz oraya yazdığınız süreden eskiler için bir aksiyon alınıyor. eğer burada da sorun yok ise mailbox sunucularda mailbıx assistant servisini restart etmenizi öneririm. 

Gönderildi : 13/03/2013 21:37

(@ElgucYusifbeyli)
Gönderiler: 17
Active Member

Merhaba,

Policy ne zaman uygulandı ?. Tam olarak hatırlamıyorum amma bir zamanlama gibi hesap yaptıktan sonra Policy aktiv oluyur. Aktiv yaptığınız policy-i  24 saat bekledikden sonra outlookları yeniden gözden geçire bilirmisiniz.

Gönderildi : 14/03/2013 01:10

(@mehmetbaytug)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Elguc Bey

Policy 10 gündür aktif

Gönderildi : 14/03/2013 12:08

(@mehmetbaytug)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Buğra Bey;

Verdiğim süre kadar önceki mailleri almasını istiyorum. Bu süreye uyan kullanıcılarım da mevcut. İşlemden sonra mailbox serverları restart etmiştim.

Gönderildi : 14/03/2013 12:12

(@mehmetbaytug)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba tekrar

Arşivleme özelliği bir şekilde çalışmadı. Bununla daha fazla vakit kaybetmek istemiyorum. Biraz uğraşlı olacak ama farklı bir yol ile ilerleyeceğim. Kullanıcının mailboxının içinde bulunan mailleri (klasörlerin içindekilerde dahil) topluca nasıl silebilirim.

Mailin konusuna göre veya herhangi bir kritere göre değil mailbox'ın içindeki tüm mailleri tek seferde silmek istiyorum.Bununla ilgili bir power shell komutu varmıdır.

Gönderildi : 15/03/2013 21:07

(@mehmetbaytug)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler arkadaşlar aradığım komutu buldum. Silinmiş öğelere göndermeden ve klasörlere dokunmadan mailbox içinde ki tüm mailleri siliyor. Sizlerle de paylaşayım.

Search-Mailbox -Identity "Mailbox ismi"  –DeleteContent

Gönderildi : 16/03/2013 20:41

Paylaş: