Anasayfa » Forum

transport rule ile ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

transport rule ile mail gönderiminin engellenmesi  

  RSS
mehmetbaytug
(@mehmetbaytug)
Üye

Merhabalar

Şirketimizde bazı departmanlar arası mail trafiğini kesmek istiyoruz. Tam olarak istediğimiz şey farklı departmanlar da çalışan yaklaşık 200 kişinin birbiri ile mail iletişimini kesmek istiyoruz. Transport rule ile iki kişinin trafiğini engelleyebildim fakat 200 kişiyi kombinasyonları ile beraber nasıl engelleyebilirim.

 

 Not: Neden bunu istediğimizi de soran arkadaşlar olacaktır. Şundan dolayı. Bulunduğumuz sektörde yapılan işler kimi zaman saatlik kararlar almayı gerektirdiğinden mail ile yapılmaya çalışılan işin yüzyüze görüşme yapılarak çözüme kavuşturulması istenmektedir.

Alıntı
Gönderildi : 25/02/2013 14:42
behzad kapucu
(@behzadkapucu)
Üye

her departman için bir distribution listeniz vardır (yoksa da oluşturuverin, zararı yok faydası çok)

transport rule'da conditions aşamasında "from people" demek yerine "from a mem. of dist. list" diyerek departmanlar arası kurallar yazabilirsiniz.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/02/2013 19:59
mehmetbaytug
(@mehmetbaytug)
Üye

teşekkürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/02/2013 15:55
mehmetbaytug
(@mehmetbaytug)
Üye

Merhaba

Belirttiğiniz cevap üzerinden ayarlarlamalarımı yaptım ve istediğim gibi de çalıştı fakat şöyle bir sorunum daha var. Gruplar birbiri arasında mail gönderemiyor bu tamam ama kendi grubundakilere de gönderemiyor. Diğer gruplara gönderemeyip kendi grubuna gönderebilmesi gerek. Bunu nasıl sağlayabiliriz.

Not olarak 12 departman birbiri arasında mail trafiği yapamayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 28/03/2013 14:16
Paylaş: