Forum

Mailler Queues'de k...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mailler Queues'de kalıyor.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
575 Görüntüleme
(@akinbeslan)
Gönderiler: 605
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Son bir kac gundur mail server da sıkıntı yaşıyorum.1 saat düzgün çalışıyor sonrasinda gelen giden mailler Queues'de takılıyor.Server i restart edince duzelir diye dusundum ancak birkac kez restart etmeden duzelmiyor.

Sadece SMTP servisini restart etmek istedigimde Exchange Manager dan  Stop dedigimde donup kaliyor ve Exchange Manager i tekrar calistiriyorum.Bakiyorum stop olmus sonrasinda start ediyorum gene donuyor bu sefer Server i restart etmek zorunda kaliyorum.Bu sekilde devam ediyor.Sanirim SMTP servisinde bir sıknıtı var.Bunu nasil anlayabilirim ve nasil cozebilirim.

Bu konuda tecrubesi olan arkadaslar yardimci olurmusunuz lutfen.

Win Server 2003 , Exchange Server 2003

Gönderildi : 13/02/2013 14:22

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

Event logları inceleyin size yok gösterecektir.

Smtp servisinin stop olması ile ilgisi yoktur ancak dnsler sağlıklı çalışmaz ise queue şişer.

Gönderildi : 22/02/2013 13:52

(@akinbeslan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Event'a hiçbirşey düşmüyor, ayrica yeni birşey farkettim.Server'da GFI Mail Essentials kurulu ve servislerden 'GFI Mail Essential Scan Engine' i restart ettigimde mailler gelmeye basliyor.Bir süre sonra gene takılıyor.Böyle devam ediyor simdilik.Ancak DNS ile alakali olmadigini dusunuyorum.Cunku bu servisi restart edince neden duzelsin?

Bu konuda tecrubesi olan kimse yokmu ?

Gönderildi : 28/02/2013 20:34

(@akinbeslan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar bu konuda fikri olan yokmudur?

sorun devam ediyor.

Gönderildi : 06/03/2013 15:39

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Akın Bey Merhaba ,

Tahminimce sorun GFI tarafında GFI'ı devre dışı bırakıp spam kontrolü yapmadan biraz  deneyebilir misiniz? 

Hüseyin. 

Gönderildi : 06/03/2013 16:47

(@akinbeslan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bunu yaptim zaten.GFI da oldugu kesin.Ancak nasil cozulecek.. 

Gönderildi : 08/03/2013 15:00

Paylaş: