Forum

Adress list hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

Adress list hatası

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@YahyaTEKiN)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Exchange server 2010 üzerinde yeni  "User mailbox" oluşturuyorum hatasız tamamlanıyor, Account ile sorunsuz oturum açıyorum webmaile girip mailleri görebiliyorum fakat outlook kurmak istediğimde hata alıyorum " the action cannot be completed. the name cannot be matched to a name in the address list." Sorunu bir türlü çözemedim yardımınızı rica ediyorum.

Tşk 

Gönderildi : 12/02/2013 15:07

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Exchange server üzerinde firewall devre dışı olduğunda hesap kurulabiliyor mu? Bu sadece bir kullanıcıdamı bu şekilde yoksa hiç bir kullanıcı için outlook hesabı kuramıyor musunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/02/2013 16:21

(@YahyaTEKiN)
Active Member
Konu başlatıcı

Evet kurabiliyorum orada bir problem yok, yeni oluşturduğum bütün kullanıcılarda alıyorum bu hatayı outlook'a kurmama izin vermiyor.

Gönderildi : 12/02/2013 17:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Exchange makinasında geçici olarak firewalı devre dışı bırakıp dener misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/02/2013 13:53

(@YahyaTEKiN)
Active Member
Konu başlatıcı

Firewall kapalı fakat hala hata devam ediyor...

https://www.testexchangeconnectivity.com   Buradan aldığım hatalarda bunlar..

ExRCA is attempting to test Autodiscover for [email protected].
  Testing Autodiscover failed.

Test Steps

Attempting each method of contacting the Autodiscover service.
  The Autodiscover service couldn't be contacted successfully by any method.

Test Steps

Attempting to test potential Autodiscover URL https://mobilera.com/AutoDiscover/AutoDiscover.xml
  Testing of this potential Autodiscover URL failed.

Test Steps
Attempting to test potential Autodiscover URL https://autodiscover.mobilera.com/AutoDiscover/AutoDiscover.xml
  Testing of this potential Autodiscover URL failed.

Test Steps

Attempting to resolve the host name autodiscover.mobilera.com in DNS.
  The host name resolved successfully.

Additional Details
Testing TCP port 443 on host autodiscover.mobilera.com to ensure it's listening and open.
  The port was opened successfully.
Testing the SSL certificate to make sure it's valid.
  The certificate passed all validation requirements.

Test Steps
Checking the IIS configuration for client certificate authentication.
  Client certificate authentication wasn't detected.

Additional Details
Attempting to send an Autodiscover POST request to potential Autodiscover URLs.
  Autodiscover settings weren't obtained when the Autodiscover POST request was sent.

Test Steps

ExRCA is attempting to retrieve an XML Autodiscover response from URL https://autodiscover.mobilera.com/AutoDiscover/AutoDiscover.xml for user [email protected].
  ExRCA failed to obtain an Autodiscover XML response.

Additional Details
  An HTTP 401 Unauthorized response was received from the remote Unknown server. This is usually the result of an incorrect username or password. If you are attempting to log onto an Office 365 service, ensure you are using your full User Principal Name (UPN).

Gönderildi : 16/02/2013 18:16

Paylaş: