Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dış mail

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@EmreKoleogullari)
Gönderiler: 13
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderildi : 16/08/2008 13:22

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Event ID 8276: Site folder could not be opened for duplicate message deletion on virtual machine

function loadTOCNode(){}

Author: Mohammed Athif Khaleel MVP

Article ID : 555406
Last Review : August 16, 2005
Revision : 1.0

SUMMARY

loadTOCNode(1, 'summary');

You see Event ID 8276: Site folder could not be opened for duplicate message deletion on virtual machine

Back to the top

CAUSE

loadTOCNode(1, 'cause');

This problem can appear if the "siteFolderServer" attribute is not properly set or pointing to an old exchange server which no longer exists in your exchange organization.

Back to the top

RESOLUTION

loadTOCNode(1, 'resolution');

Use ADSIEDIT to check "siteFolderServer" attribute on Exchange Public Information Store. Open ADSIEDIT from the Support Tools and navigate to the following location;

1. Expand the Configuration container, and then expand CN=Configuration,CN=<DomainName>,CN=com, CN=Services, CN=Microsoft Exchange, CN=<OrganizationName>, CN=Administrative Groups

2. Right-click the administrative group you want to modify, and then click Properties.

3. In the Attributes field, scroll down and select the siteFolderServer attribute.

4. Click on Edit & see for Public Information Store value. The value here must be of your Exchange Public Information Store.

5. If you see CN=Public Information Store (Server_Name)\0ADEL:93d6e948-ce57-4284-93a0-3aabc5e2859e,CN=Deleted Objects,CN=Configuration,DC=domain,DC=com, it means, means the Public Information Store here is non-existing / deleted and you need to edit this value to reflect the existing Public Information Store. 

Follow the steps from http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;284200 to correct the "siteFolderServer" attribute

Gönderildi : 16/08/2008 13:43

(@SefaON)
Gönderiler: 135
Estimable Member

Eser Hocam Konuyu biraz daha açmanız mümkünmüdür aynı problem benimde başıma geldi fakat ne yaparsam yapayım. attribute değiştiremiyorum. The Name Reference is invalid hatasını alıyorum.

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Gönderildi : 02/03/2009 13:04

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Gönderiler: 241
Reputable Member

Bu sorunu bende yaşıyorum arkadaşlar bu konu da bilgisi olan varmı?

Gönderildi : 17/09/2009 14:38

(@MehmetYILDIZAYDIN)
Gönderiler: 20
Eminent Member

5. If you see CN=Public Information Store (Server_Name)\0ADEL:93d6e948-ce57-4284-93a0-3aabc5e2859e,CN=Deleted Objects,CN=Configuration,DC=domain,DC=com, it means, means the Public Information Store here is non-existing / deleted and you need to edit this value to reflect the existing Public Information Store.

Bu kısmı çözemedim..

SiteFolderServer  satırını edit lediğimde...

CN=Public Folder Store (servername),CN=First Storage Group,CN=InformationStore,CN=SIVANADC,CN=Servers,CN=First Administrative Group,CN=Administrative Groups,CN=First Organization,CN=Microsoft Exchange,CN=Services,CN=Configuration,DC=sivana,DC=local

olarak geliyor...yukarıda anladığım kadarıyla belirtilen değer ise  deleted kısmında değişiklik yapmak gerekiyor..ama değişiklii uygula yapınca geçersiz değer diye hata veriyor.

iisadmin servisi 12 saatte bir resetlemek zorunda kalıyorum. Bir fikri olan var mı

Gönderildi : 10/02/2010 18:53

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Orada kastedilen, eğer siz o değerlerin benzerini görür iseniz ilgili bilgileri güncelleyiniz, o bilgiler orada yok ya da silinmiş.

Ancak siz baktığınızda değerler zaten orada ve o adım için yapacak herhangi bir düzenleme/silme işlemi yapmanız gerekmiyor.

Gönderildi : 10/02/2010 19:06

(@MehmetYILDIZAYDIN)
Eminent Member

Exchange 2003 Version 6.5 Build 7638.2 ServicePack2

1-2 ay önce versiyon güncelleme yaptım. 1-2 haftadır bu hatayı alıyorum.

Site folder could not be opened for duplicate message deletion on virtual machine servername. The error number is 0x8004010f.

Gönderildi : 10/02/2010 20:15

(@mesutsariyar)
Co-Founder

Neyin versiyon güncellemesini yaptınız? Nereden nereye yükselttiniz? Bu Exchange 2003 neyin üzerinde koşuyor?

Fasulye neden yeşil.. daha çok bilgi vermeniz ve Soru Nasıl Sorulmalıdır konulu başlığı okumanız dileğiyle.

http://www.cozumpark.com/forums/21/ShowForum.aspx

Gönderildi : 10/02/2010 20:41

(@MehmetYILDIZAYDIN)
Eminent Member

1.si..   konu başlığını açan ben değilim.... ve devam eden cevapsız kalan bir konu başlığını arayıp bulmuşum ve güncelleme ihtiyacı yaratmışım. Gereksiz yere 2.konu yaratmamışım ve bu da forumda nasıl hareket edilmesini gerektiğini biliyorum anlamına gelir.

2.si fazla olmasa da diğer açmış olduğum konularda sistem ile ilgili bilgi vermesini de biliyorum..

3.sü cevap yazmak veya paylaşmak istemiyorsanız orda niye varsınız?

Bu forumda amacın sitenin de adından belli olduğu gibi bir çözüm sitesi olduğunu sanıyordum. Her nedense bir sıkıntı, problem sürecine gidiyor...

İlgilenen Diğer arkadaşlar için sistemi belirteyim

Tek server :  Active Directory - File Server - Mail Srv 

İşletim sistemi - Windows 2003 Std Service Pack 2

Exchange 2003 Service Pack 2

---------------------------

Owa ekranını kullanıyoruz.. ve vista ve win7 de owa da problem  çıkınca (Dynamic Html Editing uugulaması çalışmayınca -yeni mesaj oluşturunca ileti kısmı aktif olmuyordu), Exchange in service pack i olmadığını fark ettim ve sp2 güncellemesi yaptım. 1-2 ufak update tool ile diğer sorunumu hallettim. 1 ay kadar sonra exchangedışarıdan mail almamaya başladı - event logları inceleyince  Yukarıda belirttiğim hata ile karşılaştım.. 

Gönderildi : 11/02/2010 03:49

(@mesutsariyar)
Co-Founder

İlk soruyu soran arkadaşın konusu kapanmış olsa gerek ki 3 aydır yeni bir mesaj yazılmamış.. ve soruyu canlandıran biri olarak elbette kendi yapınızı anlatmanız gerekirdi, ilk soruyu soran arkadaşın sahip olduğu yapıya bakarak sizin sorunuzu cevaplandırmamızı bekliyor olmanız izah edilemez bir durum olurdu.

Polemiğe giden sorularla ilgilenmiyoruz ve bu tür yaklaşımda bulunan üyelerin sorularıyla ekip üyelerimizde pek ilgilenmezler, bu tür yaklaşımlardan rahatsızlık duyuyoruz, burada alınacak gücenecek bir durum yok, ayağımıza pranga vurulduğu için burada bekleyen bir ekip değiliz, bunu zamanla idrak ediyor olacaksınızdır.

Nasıl ki Devletlerin uyulması gereken kuralları varsa ÇözümPark'ın da kendisine özgü belirlenmiş yazılı kuralları vardır ve bunlara öyle ya da böyle uyulmak durumundadır, bunun aksi mümkün değildir. İşine gelmeyenle işimiz olmaz ve olmamıştırda, bunu açık şekilde belirtmekten de hiçbir zaman kaçınmadık.

Bu şekilde bir nevi "huzursuzlukla" bulanan konu başlıklarının devam etmesi taraftarı değiliz, sorunuzu yeniden yeni bir konu başlığı açarak sormanız gerekecektir, kolay gelsin.

Gönderildi : 11/02/2010 11:50

Paylaş: