Bildirimler
Hepsini Temizle

Dış mail  

  RSS
Emre Köleoğulları
(@EmreKoleogullari)
Üye

 

Alıntı
Gönderildi : 16/08/2008 13:22
Eser SOLMAZ
(@esersolmaz)
Kıdemli Üye Yönetici

Event ID 8276: Site folder could not be opened for duplicate message deletion on virtual machinefunction loadTOCNode(){}

Author: Mohammed Athif Khaleel MVP
Article ID : 555406
Last Review : August 16, 2005
Revision : 1.0


SUMMARY


loadTOCNode(1, 'summary');


You see Event ID 8276: Site folder could not be opened for duplicate message deletion on virtual machine

Back to the top


CAUSE


loadTOCNode(1, 'cause');

This problem can appear if the "siteFolderServer" attribute is not properly set or pointing to an old exchange server which no longer exists in your exchange organization.

Back to the top


RESOLUTION


loadTOCNode(1, 'resolution');

Use ADSIEDIT to check "siteFolderServer" attribute on Exchange Public Information Store. Open ADSIEDIT from the Support Tools and navigate to the following location;
 
1. Expand the Configuration container, and then expand CN=Configuration,CN=<DomainName>,CN=com, CN=Services, CN=Microsoft Exchange, CN=<OrganizationName>, CN=Administrative Groups
 
2. Right-click the administrative group you want to modify, and then click Properties.
 
3. In the Attributes field, scroll down and select the siteFolderServer attribute.
 
4. Click on Edit & see for Public Information Store value. The value here must be of your Exchange Public Information Store.
 
5. If you see CN=Public Information Store (Server_Name)\0ADEL:93d6e948-ce57-4284-93a0-3aabc5e2859e,CN=Deleted Objects,CN=Configuration,DC=domain,DC=com, it means, means the Public Information Store here is non-existing / deleted and you need to edit this value to reflect the existing Public Information Store. 
 
Follow the steps from http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;284200 to correct the "siteFolderServer" attribute
CevapAlıntı
Gönderildi : 16/08/2008 13:43
Sefa ON
(@SefaON)
Üye

Eser Hocam Konuyu biraz daha açmanız mümkünmüdür aynı problem benimde başıma geldi fakat ne yaparsam yapayım. attribute değiştiremiyorum. The Name Reference is invalid hatasını alıyorum.


yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/03/2009 12:04
tolga_hazat
(@tolga_hazat)
Üye

Bu sorunu bende yaşıyorum arkadaşlar bu konu da bilgisi olan varmı?

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/09/2009 14:38
Mehmet YILDIZAYDIN
(@MehmetYILDIZAYDIN)
Üye

5. If you see CN=Public Information Store (Server_Name)\0ADEL:93d6e948-ce57-4284-93a0-3aabc5e2859e,CN=Deleted Objects,CN=Configuration,DC=domain,DC=com, it means, means the Public Information Store here is non-existing / deleted and you need to edit this value to reflect the existing Public Information Store.


 Bu kısmı çözemedim..


SiteFolderServer  satırını edit lediğimde...


CN=Public Folder Store (servername),CN=First Storage Group,CN=InformationStore,CN=SIVANADC,CN=Servers,CN=First Administrative Group,CN=Administrative Groups,CN=First Organization,CN=Microsoft Exchange,CN=Services,CN=Configuration,DC=sivana,DC=local


 olarak geliyor...yukarıda anladığım kadarıyla belirtilen değer ise  deleted kısmında değişiklik yapmak gerekiyor..ama değişiklii uygula yapınca geçersiz değer diye hata veriyor.


 iisadmin servisi 12 saatte bir resetlemek zorunda kalıyorum. Bir fikri olan var mı

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/02/2010 17:53
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,


Orada kastedilen, eğer siz o değerlerin benzerini görür iseniz ilgili bilgileri güncelleyiniz, o bilgiler orada yok ya da silinmiş.


Ancak siz baktığınızda değerler zaten orada ve o adım için yapacak herhangi bir düzenleme/silme işlemi yapmanız gerekmiyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/02/2010 18:06
Mehmet YILDIZAYDIN
(@MehmetYILDIZAYDIN)
Üye

Exchange 2003 Version 6.5 Build 7638.2 ServicePack2


1-2 ay önce versiyon güncelleme yaptım. 1-2 haftadır bu hatayı alıyorum.


Site folder could not be opened for duplicate message deletion on virtual machine servername. The error number is 0x8004010f.

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/02/2010 19:15
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

Neyin versiyon güncellemesini yaptınız? Nereden nereye yükselttiniz? Bu Exchange 2003 neyin üzerinde koşuyor?


Fasulye neden yeşil.. daha çok bilgi vermeniz ve Soru Nasıl Sorulmalıdır konulu başlığı okumanız dileğiyle.


http://www.cozumpark.com/forums/21/ShowForum.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/02/2010 19:41
Mehmet YILDIZAYDIN
(@MehmetYILDIZAYDIN)
Üye

1.si..   konu başlığını açan ben değilim.... ve devam eden cevapsız kalan bir konu başlığını arayıp bulmuşum ve güncelleme ihtiyacı yaratmışım. Gereksiz yere 2.konu yaratmamışım ve bu da forumda nasıl hareket edilmesini gerektiğini biliyorum anlamına gelir.


2.si fazla olmasa da diğer açmış olduğum konularda sistem ile ilgili bilgi vermesini de biliyorum..


3.sü cevap yazmak veya paylaşmak istemiyorsanız orda niye varsınız?


 Bu forumda amacın sitenin de adından belli olduğu gibi bir çözüm sitesi olduğunu sanıyordum. Her nedense bir sıkıntı, problem sürecine gidiyor...


 


İlgilenen Diğer arkadaşlar için sistemi belirteyim


Tek server :  Active Directory - File Server - Mail Srv 


İşletim sistemi - Windows 2003 Std Service Pack 2


Exchange 2003 Service Pack 2


---------------------------


Owa ekranını kullanıyoruz.. ve vista ve win7 de owa da problem  çıkınca (Dynamic Html Editing uugulaması çalışmayınca -yeni mesaj oluşturunca ileti kısmı aktif olmuyordu), Exchange in service pack i olmadığını fark ettim ve sp2 güncellemesi yaptım. 1-2 ufak update tool ile diğer sorunumu hallettim. 1 ay kadar sonra exchangedışarıdan mail almamaya başladı - event logları inceleyince  Yukarıda belirttiğim hata ile karşılaştım.. 


 


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/02/2010 02:49
Mesut SARIYAR
(@mesutsariyar)
Kıdemli Üye Forum Yöneticisi

İlk soruyu soran arkadaşın konusu kapanmış olsa gerek ki 3 aydır yeni bir mesaj yazılmamış.. ve soruyu canlandıran biri olarak elbette kendi yapınızı anlatmanız gerekirdi, ilk soruyu soran arkadaşın sahip olduğu yapıya bakarak sizin sorunuzu cevaplandırmamızı bekliyor olmanız izah edilemez bir durum olurdu.


Polemiğe giden sorularla ilgilenmiyoruz ve bu tür yaklaşımda bulunan üyelerin sorularıyla ekip üyelerimizde pek ilgilenmezler, bu tür yaklaşımlardan rahatsızlık duyuyoruz, burada alınacak gücenecek bir durum yok, ayağımıza pranga vurulduğu için burada bekleyen bir ekip değiliz, bunu zamanla idrak ediyor olacaksınızdır.


Nasıl ki Devletlerin uyulması gereken kuralları varsa ÇözümPark'ın da kendisine özgü belirlenmiş yazılı kuralları vardır ve bunlara öyle ya da böyle uyulmak durumundadır, bunun aksi mümkün değildir. İşine gelmeyenle işimiz olmaz ve olmamıştırda, bunu açık şekilde belirtmekten de hiçbir zaman kaçınmadık.


Bu şekilde bir nevi "huzursuzlukla" bulanan konu başlıklarının devam etmesi taraftarı değiliz, sorunuzu yeniden yeni bir konu başlığı açarak sormanız gerekecektir, kolay gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/02/2010 10:50
Paylaş: