Forum

POP3 tanımlama

Bildirimler
Hepsini Temizle

POP3 tanımlama

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
517 Görüntüleme
(@birolerdogan)
Gönderiler: 218
Reputable Member
Konu başlatıcı

herkese merhaba SBS 2003 var. yaklaşık olarak 65 client var. Hepsi domaine dahil ve exchange mail kullanmaktadır. Bir sebebten dolayı bir clientta

pop3 tanımlaması yapmam gerekti. Yeni mail, ordan pop3 seçtim tüm bilgilerini yazdım. Hesap ayarlarını sına dediğim zaman sürekli karşıma Kullanıcı adı ve parola bölümünü getiriyor. Kullanıcın şifresini yeniden resetledim ama düzelmedi. Başka exchange kullanan clientın adresini pop3 olarak tanımladım sorunsuz çalıştı. Sonra başka kullanıcıların adreslerini pop3 olarak tanımladıgımda şöyle bir sonucu vardım. Yaklaşık olarak domaine dahil olan ve exchange mail adresi kullanan 10 kişinin mailini pop3 olarak yapılandırdıgımda bunlardan 6 tanesi pop3 olarak çalıştı ama 4 tanesi sürekli hesap ayarlarını sına dediğim zaman karşımam kullanıcı adı ve parola ekranını getiriyor. Kullanıcı adını ve parolayı kabul etmiyor. Ama işin garip tarafı OWA kullanıyoruz. Bütün kullanıcılar dünyanın her tarafında OWA üzerinden mail alıp gönderebiliyorlar. Kullanıcıların yetkilerini ve ayarlarını kıyaslıyorum hiç bir fark göremiyorum. Valla ben anlamadım. Eğer bilen biri var ve yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden tşk.

Gönderildi : 16/08/2008 01:59

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Outlook ta hesap ayarlarını sına butonunun olduğu pencerede Diğer Ayarlar butonuna tıklıyoruz. Giden sunucu tabında "giden sunucum smtp için kimlik doğrulaması gerektyiriyor" seçeneği tıklı mı?

Değilse tıklayın ve hesap bilgilerini tanımlayın.

Gönderildi : 16/08/2008 02:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

öncelikle exchange server üzerinde pop3 servisinin çalıştığını görüyorum çünkü pop3 olarak mail alıp gönderdiğinizi söylediniz.Bu durumda sunucu üzerinde değilde client tarafına bakmak lazım .

öncelikle şunu deneyin ;

bir bilgisayar üzerinden iki ayrı hesabu pop3 bağlayın yani sorunun client computer üzerinde mi yoksa kullanıcı hesabında mı olduğunu doğrulayın . eğer hesaplardan biri çalışırken diğeri çalışmıyor ise o zaman bu kullanıcının ad hesabında pop3 yetkisinin olup olmadığını kontrol edin .

eğer bu konumda da sorun yok ise bu kullanıcının ad üzerindeki mail adresinde smtp ve x400 adreslerini kontrol edin tekrar bakalım neler yapabiliriz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/08/2008 02:07

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Sorun nedeni

Active Directory Users and Computers içinde ilgili kullanıcının tanımlarında Account - User Logan name ile Exchange General - Alias kısmındaki ad bilgileri uyuşmuyor olabilir .

Bu Sorun ile daha önce karşılaşmıştım ..

Gönderildi : 17/08/2008 03:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Bilgi için teşekkür ederiz .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/08/2008 05:42

(@ilkercelenoglu)
Gönderiler: 40
Trusted Member

Aynı sorunla bende karşılaşmıştım kara-zafer arkadaşın dediği gibiydi kullanıcı adı kısmına (Outlook'ta) Logonname@domain (localdomain) yazdığımda çözülmüştü.

Sorun nedeni

Active Directory Users and Computers içinde ilgili kullanıcının tanımlarında Account - User Logan name ile Exchange General - Alias kısmındaki ad bilgileri uyuşmuyor olabilir .

Bu Sorun ile daha önce karşılaşmıştım ..

Gönderildi : 28/01/2009 13:02

Paylaş: