Bildirimler
Hepsini Temizle

Room Mailbox HK  

  RSS
MALİK UĞUR IŞIKLI
(@malikugurisikli)
Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Exchange 2007 üzerinde 3 adet room mailbox oluşturdum, EMC'da bu mailbox'lar üzerinde 1 kullanıcıma full yetki verdim gelen istekleri kontrol edip onaylasın veya red etsin diye.Kullanıcımın outlook'unda da paylaşıma açtığım Room Mailbox'ı ekledim. 

Sorularım

1-Tüm kullanıcılar Room Mailbox'ların Calendar'ını tek bir yerden nasıl görebilirler ?  Room Mailbox'ların Calendar'ını herkese paylaşıma açıp eklemem mi gerekiyor ? Full yetki verdiğim kullanıcımdaki gibi... 

2-Toplantı isteklerinin çakışmaması için ne yapmalıyım ?

Ben halen araştırıyorum ama durum biraz acil olduğu için sizlerinde fikir ve tecrübelerinden faydalanmak isterim.Çözüm bulduğumda da burada paylaşacağım. 

Şimdiden zaman ayırdığınız için  teşekkür ederim 

Alıntı
Gönderildi : 14/01/2013 19:00
Bugra KESKIN
(@bugrakeskin)
Saygın Üye

Merhaba

1. Kullanıcılar Outlook'larında "Calendar" kısmına gelip My Calendar altında sağ click --> Add Calendar from room list seçerek Room mailbox'ı ekleyebilirler.

2. Room Mailbox oluşturduysanız zaten default'da çakışmalara izin vermez. Ancak default'da auto accept etme mesajı gitmez bunu açmalısınız. Bunun içinde room mailbox özelliklerinde Resource General tabında auto attendat ı işaretlemeniz yeterlidir. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/01/2013 20:49
MALİK UĞUR IŞIKLI
(@malikugurisikli)
Üye

Merhaba Buğra bey,

Resource General tabında auto attendat seçeneğini göremiyorum, bu komutu EMS uygulayarak  auto accept'i aktif edebilir miyim ?

Set-MailboxCalendarSettings salon2 -AutomateProcessing AutoAccept

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/01/2013 21:35
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Merhaba,

 http://exchangeshare.files.wordpress.com/2009/05/image.png

Buradaki enable  ile başlayan kısmı işaretleyeceksinizki, iptal ve cevap bilgileri otomatik çalışsın. Bunu oluşturdugunuz room mailboxta görmeniz gerekli.

Keyifli çalışmalar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/01/2013 18:35
Paylaş: