Forum

Exchange 2010 imzay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 imzayı sadece dış maillerde kullanma

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
292 Görüntüleme
(@MuharremGOKTAS)
Gönderiler: 269
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba bugün bir talep geldi iç mail yazışmalarımızda imzayı kaldırabilirmiyiz diye? Sadece dışarıya giden maillerde imza olsun. Disclaimer mesajını bu şekilde ayarladım sorun yok fakat imza otomatik olarak exhcange sunucusundan gelmiyor manuel olarak outlook üzerinde oluşturulmuş imzalar bunun bir yolu var mı? 

Teşekkürler.  

Gönderildi : 04/01/2013 17:04

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Disclamier exchange üzerinden ayarlanabilirken kullanıcı imzası mail içeriğinde gitmektedir. Bunun için 3rd bir imza uygulaması kullanmalısınız.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/01/2013 17:52

(@MuharremGOKTAS)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Rıza bey cevap için teşekkürler bildiğiniz bir ürün var mı? 

Gönderildi : 07/01/2013 03:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
Gfi mail essential veya exclamier gibi uygulamaları önce deneyip karar verebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/01/2013 01:40

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba bugün bir talep geldi iç mail yazışmalarımızda imzayı kaldırabilirmiyiz diye? Sadece dışarıya giden maillerde imza olsun. Disclaimer mesajını bu şekilde ayarladım sorun yok fakat imza otomatik olarak exhcange sunucusundan gelmiyor manuel olarak outlook üzerinde oluşturulmuş imzalar bunun bir yolu var mı? 

Teşekkürler.  

Merhaba ,

Outlook imzaları ile MTA & SMTP Gateway üzerindeki disclaimer aynı mantığa hizmet eden farklı kavramlar disclaimer'ı iç yazışmalardan exchange  yada disclaimer uygulamanız üzerinden kaldırabilirsiniz fakat Outlook  imzalarını kullanıcılar üzerinde tanımlı olduğundan dolayı kaldıramazsınız (Outlook imzalar mailin bir  parçası gibi gönderilir )  bu işlemi manuel yapmanız  gerekiyor :(( .

Sevgiler. 

Gönderildi : 09/01/2013 02:58

(@MuharremGOKTAS)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Peki imzayı sunucu üzerinden otomatik oluşturduğumda da aynı şeyler söz konusu mu ?

Gönderildi : 09/01/2013 14:24

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Peki imzayı sunucu üzerinden otomatik oluşturduğumda da aynı şeyler söz konusu mu ?

İmzanızı sunucu  üzerinde oluşturursanız bütün ayarları da sunucu üzerinde  yaparsınız bu sefer  bütün ayarları tek bir yerden yapıyor  olacaksınız bu sizin için yönetimi daha  avantajlı bir yapı olacaktır tek tek kimseyle  uğraşmanıza  gerek kalmayacak.

Sevgiler , Huseyin.

Gönderildi : 09/01/2013 17:56

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

3.party ürün olarak policy patrol disclamers kullanabilirsiniz. Başarılı bir ürün.

Gönderildi : 24/01/2013 19:14

Paylaş: