Forum

exchange 2007 SSL p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2007 SSL problemi

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
390 Görüntüleme
(@sakirarslan)
Gönderiler: 300
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

DC2008 ve exchange2007 tüm servisleri tek bir makinada kurulu ücretli wilcard sertifika aldık sertifika içinde tum alternatif isimleride ekledik sertifikayı exchange servere adepte ettik dışardan erişimde sertifika sorunu yok fakat iç networkte Outlooklar sertifika soruyor iis sertifikasını exchange sertifikaya çekiyorum içirde sorun olmuyor dışarda oluyor aldığımız sertifikaları diğer bilgisayarların trusted root a kurdum yine aynı konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz konuyu açmadan önce forumdaki ssl problemlerine baktım bilginize 

Gönderildi : 17/12/2012 19:40

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Outlook Clientların discovery etmiş olduğu SAN bilgisi sertifiaka içinde bulunmaktamıdır?

Gönderildi : 17/12/2012 19:53

(@sakirarslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

evt san bilgisi mevcut 

Gönderildi : 17/12/2012 20:19

(@sakirarslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sorunu şu şekilde hallettim iç local ip e server sertifikasını ikinci local ip e de aldığım sertifikayı tanıtarak çözdüm

Gönderildi : 17/12/2012 23:01

(@sakirarslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam malisef yine çıkmaya başladı exchange serverde local bilgisayar la direk db bağlanıyor neden iis sertifikasına bakıp hata veriyor anlayamıyorum

Gönderildi : 18/12/2012 15:45

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

eğer sunucu üzerinde outlook anywhere yapılandırdıysanız böyle sorunlar çıkması olasıdır. kullanıcıların içeriden eriştiği sunucu adı ile dışarıdan erişilen sunucu adı farklı ise blabla.com xxx.local gibi http://support.microsoft.com/kb/940726  makalesini uygulamalısınız.

kullanıcıların aslında exchange cas üzerine nasıl bağlandıklarının keşfi için outlook /rpcdiag ile outlooklarını açın. connection type olarak http görüyorsunuzdur.

Gönderildi : 19/12/2012 04:31

(@sakirarslan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

efe bey teşekkürler tüm sorularımın cevabını almış oldum

Gönderildi : 20/12/2012 13:50

Paylaş: