Forum

EXCHANGE 2010 &...

Bildirimler
Hepsini Temizle

EXCHANGE 2010 & POP3 Connector Önemlidir.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@CemDAGDEMIR)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Yapı ;

xxx.com

POP3 Mailbox    (  [email protected] )

Exchange 2010  + MapiLab Connector POP3

Exchange domain xxx.local  ve accepted domain  xxx.com  aynı zamanda kullanıcıların set as default mail adress **@xxx.com

---

Çalışma Sekli ;

mail pop3 adrese duser.Mapilab connector Exchange 2010 'a ceker --> user kendı outlook veya owasından maili gorur

kullanıcılar mail atarlarken @xxx.com">@xxx.com uzerınden mail gonderıyorlar. set as defaultları budur. 

----

IS burdan sonra BASLIYOR ;

Exchange USER(CLIENT OWA / Outlook farketmez )  Mail atar DIS mail adresine(**.gmail) mail ulasır ( Sorun yok )

Exchange USER(CLIENT OWA / Outlook farketmez ) Mail atar KENDI POP3 DIS mail adresine attıkları zaman

exchange normal çalışması geregi  içerde kullanıcı oldugundan  a user'ın mailini b user'a atıyor bu mail dısardaki(ISP) POP3 kutusuna dusmuyor normal olarak

Ben bu mailin POP3 kutusuna ddusmasını ıstıyorum Nasıl yaparım.

KISACA ;

LOKASYON USERLARINA GIDEN MAİLLERI exchange icerisinde  donmesın  gıtsın ISP tarafına ordaki POP3 mailbox kutusuna dussun..

Varmı Çözümü ???

Tesekkürler..

Gönderildi : 12/11/2012 13:59

(@CemDAGDEMIR)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar Bilen yokmu ??

Uzman arkadaslardan yardım bekliyorum..

Gönderildi : 13/11/2012 21:32

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

İçerde exhange server varsa, kullanıcılar mail attıklarında iç ip tarafında haberleşme oldugundan dolayı maillerin mailboxa düşmesi doğru. Lakin siz pop3 olarak tanımaldıgınız hesaplara kopyasını bir tanesını sunucuda bıraktırırsanız, mail orayada düşecektir.

Gönderildi : 18/11/2012 04:24

Paylaş: