Forum

Transport Servisini...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Transport Servisini Başlatınca Şişen Exc.2010

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
310 Görüntüleme
(@tunconur)
Gönderiler: 62
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhabalar,

3 gündür geceli gündüzlü uğraştığım bir problem var.

04 kasım tarihinde exchange serverda bir yoğunluk başladı. Terminal bağlantılarımız, internetimiz yavaşladı. İlk önce yapının önündeki sonicwall'dan şüphelendim session ' larda sıkıntı yok. Firewall ' da herşey normaldi.

Exchange ' e local'den bağlantı sağlarken hızım gayet iyi, kaynak kullanımları normal, queue tarafında 130.00 mb lık bir birikme vardı. Klasörü taşıyıp, sisteme yeni bir queue klasörü açtırdım. Çözüm olduğunu düşündüm. Sabah yine exchange çalışmıyor denecek kadar yavaştı.

Microsoft Exchange Transport Service ' i durduğumda bütün sistemimiz normale dönüyor. Tabi exchange çalışmıyor.

Firewall üzerinden dashboard kontrolü sağladığımda transport service açıkken trafik 10mb/s lere fırlıyor. Kapattığım anda normale dönüyor.

İlk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum ve 3 gündür uykusuz araştırma yapıyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler. 

Sistemin arkasında grid telekom'dan adsl var. Hafta içi g.shdsl ' e geçiş yapıyoruz.

Konu güncel!

Gönderildi : 08/11/2012 05:41

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Yapınızda spam kontrolü için herhangi bir yazılım yada cihaz kullanıyormusunuz ? Birde sisteme Relaye açıkmı onu kontrol edermisiniz ?

Gönderildi : 08/11/2012 16:58

(@tunconur)
Gönderiler: 62
Estimable Member
Konu başlatıcı

Spam kontrolu için bir yazılım mevcut değil. Eset kuruyorum şuanda.

Relay için anonymous user tikli değil.

108 client var. 15 tanesi aktif local'de 50 tanesi sonicwall vpn ile local'e geliyor. Geri kalanlar çok aktif değil. Sahada.

İşin içinden çıkılmaz bir hal aldı. 

Gönderildi : 09/11/2012 14:25

Paylaş: