Forum

exchange yapılandır...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange yapılandırma

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
324 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

adsl hattımız var ghdsl veya başka bağlantımız mevcut değil . adsl yapısında exchange yapısını nasıl kurarız. smart host veya başka bir secenek varmı amac exchange yönetimi yapmak bunu yapabileceğimiz bir yöntem varmı.

Gönderildi : 05/11/2012 02:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Bu test amaçlımı olacak yoksa gerçek ortammı olacak? Gerçek ortamsa eğer adsl ip bloğu ile black listlere düşmeniz kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle doeuk net gibi bir yer ile anlaşarak smart host yapısı kurabilirsiniz. Ayrıca mailiyet çalışması yaparak bulut üzerinde yer alan ofis 365 exchange ürününü değerlendirebilirsiniz. Ortam test ortamı olacaksa eğer kurup deneme yapmanızda sakınca  yok.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/11/2012 02:21

(@Anonim)
Konu başlatıcı

gercek ortam olacak. smart host yapısı nasıldı ?

Gönderildi : 05/11/2012 12:26

(@www-rizasahan-com)
_

Sizden çıkan mailler sizin sorunlu bloktan çıkmak yerine hosting üzerinden çıkıyor. Hosting firmaları block liste girmediği için, girerse ki çok rahat ve hızlı şekilde çıktığı için maillerinizin gidişinde sorun yaşanmayacaktır. Doruknet bu hizmeti veriyor diğer bir çok hosting firmasıda muhtemelen veriyordur. Telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz. http://www.doruk.net.tr/mail/l_adsl_mail.html

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/11/2012 13:11

(@Anonim)
Konu başlatıcı

benim tarafta neler yapılması gerekiyor. ne gibi donanım yada yazılıma ihtiyaç var ?

Gönderildi : 05/11/2012 14:52

(@www-rizasahan-com)
_

Exchange server için Sunucu, ortamda yedeklilik dag yapısı olacaksa buna göre gelişmiş bir sunucu, storage, windows lisansı, exchange lisansı, exchange cal lisansı, exchange önünde antivirus, antispam yazılımı, yedekleme yazılımı gibi yatırımlar yapmanız lazım. Bütçenizi değerlendiriniz bunun haricinde Ofis 365 alarak Microsoft tarafından sağlanan exchange sistemine hiç bir yatırım yapmadan kullanıcı sayınız kadar lisans alıp kullanmanızda mümkün. Ofis 365 ürününü incelemenizi öneririm.
Saygılarımla.

Gönderildi : 05/11/2012 15:07

Paylaş: