Forum

exchange server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server 2007 de kabul edilebilir ileti üst sınırı hatası

13 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@OrkunORUC)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Firmamızda Windows small business server 2008 ve exchange 2007 server var. Kabul edilebilir ileti üst sınırını değiştirdiğim halde, ileti üst sınırını 10 MB. olarak görüyor ve bundan büyük iletileri almıyor. Olay görüntüleyicide aldığım hata şu;

Hata Kodu:210

Bir veya daha çok ileti (1), kabul edilebilir ileti üst sınırından büyük olduklarından (en büyük ileti 11387540 bayt) 'mail.xxx.com.tr' POP3 sunucusundaki '[email protected]' hesabında bırakıldı. POP3 hesabına bağlanıp iletileri elle alabilir ya da silebilir veya Exchange Server'daki kabul edilebilir ileti üst sınırını artırabilirsiniz.

Ayrıca bazı mail adreslerim için aşağıdaki hatayı alıyorum.

Hata kodu: 218

'mail.xxx.com.tr' sunucusuyla TCP/IP bağlantısı, '[email protected]' posta kutusuna erişmeye çalışırken sonlandırıldı. Nedeni sunucu sorunları, ağ sorunları, uzun süredir işlem yapılmamış olması, bağlantı süresi sınırı veya yanlış bağlantı ayarları olabilir.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 01/11/2012 17:41

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Değerli üyemiz;

ÇözümPark
Bilişim Portalı olarak nick name kullanımı yasaklanmış olup info mail
adresine göndereceğiniz bir mail sonrası kullanmakta olduğunuz nick name
yerine gerçek ad soyad bilgi vermeniz sonrasında yapılacak değişiklik
sonucu forumu kullanmaya devam edebileceksiniz.

Gönderildi : 01/11/2012 17:42

(@OrkunORUC)
Trusted Member
Konu başlatıcı

istediğiniz maili gönderdim. Yardımlarınızı bekliyorum.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 01/11/2012 17:54

(@OrkunORUC)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Firmamızda Windows small business server 2008 ve exchange 2007 server var. Kabul edilebilir ileti üst sınırını değiştirdiğim halde, ileti üst sınırını 10 MB. olarak görüyor ve bundan büyük iletileri almıyor. Olay görüntüleyicide aldığım hata şu;

Hata Kodu:210

Bir veya daha çok ileti (1), kabul edilebilir ileti üst sınırından büyük olduklarından (en büyük ileti 11387540 bayt) 'mail.xxx.com.tr' POP3 sunucusundaki '[email protected]' hesabında bırakıldı. POP3 hesabına bağlanıp iletileri elle alabilir ya da silebilir veya Exchange Server'daki kabul edilebilir ileti üst sınırını artırabilirsiniz.

'mail.xxx.com.tr' sunucusuyla TCP/IP bağlantısı, '[email protected]' posta kutusuna erişmeye çalışırken sonlandırıldı. Nedeni sunucu sorunları, ağ sorunları, uzun süredir işlem yapılmamış olması, bağlantı süresi sınırı veya yanlış bağlantı ayarları olabilir.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 01/11/2012 19:13

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

PS > get-transportconfig komutunu çalıştırdığınızda, MaxReceiveSize kısmındaki limit yaptığınız ayar ile aynı mı ?

Gönderildi : 01/11/2012 20:09

(@OrkunORUC)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet aynı yaptım.

Gönderildi : 01/11/2012 20:24

(@OrkunORUC)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ayrıca sistemde forefront security var bunun etkileyeceğini sanmam ama bundan olabilirmi ?.

Gönderildi : 01/11/2012 20:26

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

evet aynı yaptım.

Siz max. hangi boyutta maillerin gelmesini istiyorsanız o değeri gireceksiniz.PS den sadece kontrol edip aynı olup olmadığına bakın demek istemiştim.
Siz hangi değeri girdiniz ve sonuç vermedi ?

Gönderildi : 01/11/2012 20:47

(@OrkunORUC)
Trusted Member
Konu başlatıcı

demek istediğinizi anladım eren bey. Ben 25 MB. a kadar olan mailleri gelmesini istediğim için 25 mb. olarak ayarladım.

Gönderildi : 01/11/2012 21:03

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Hocam şöyle yapalım,

http://exchangeshare.wordpress.com/2008/04/24/exchange-2007-where-to-set-message-mail-size-limit/

Bu linkten yaptıklarını teyit eder misin ?

Adım adım anlatıyor.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 01/11/2012 21:19

(@OrkunORUC)
Trusted Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim eren bey, verdiğiniz link işime yaradı. Şimdilik sorun yok gibi görünüyor. Sadece başta yazdığım hata 218 i alıyorum. Bunun hakkındada bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 01/11/2012 21:39

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

'mail.xxx.com.tr' sunucusuyla TCP/IP bağlantısı, '[email protected]' posta kutusuna erişmeye çalışırken sonlandırıldı.

Bu hatayı aldığınız mail adreslerinde mail gönderip alma ile ilgili herhangi bir sıkıntı oluyor mu ?
Bir de sürekli mi bu hatayı alıyorsunuz yoksa ara ara mı ?

Aslında hatanın açıklamasında anlık bir bağlantı sıkıntısı olduğu yazıyor ama.!!!

Gönderildi : 01/11/2012 22:13

(@OrkunORUC)
Trusted Member
Konu başlatıcı

sözkonusu mail adreslerinden  pop3 olarak localden alabiliyorum onda sıkıntı yok exchange ile almaya çalışırken sürekli aynı hatayı alıyorum.

Gönderildi : 01/11/2012 22:30

Paylaş: