Forum

Dinamik Disclaimer ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dinamik Disclaimer Hk

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@cemcezik)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange 2010 da Dinamik Disclaimer uygulamasında içeri atılan, dışarı atılan ve gelen maile "Yanıtla" dediğimiz de de imzanın gitmesi için hangi seçeneği seçmek gerekiyor ?

Teşekkürler... 

Gönderildi : 24/10/2012 12:43

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

(@cemcezik)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Disclaimer uygulamasında bir sıkıntım yok, Yapmak istediğim Belli Dist. Grupların, Şirket içine atılan maillerde , Gelen maillere yanıtla veya ilet dediğimde. imzanın gitmemesini istiyorum. İmza sadece dışarı atılan maillerde gözüksün. Bunları hangi seçenekleri seçerek yapabilirim yada nasıl bir yöntem izlemeliyim ?

Teşekkürler... 

Gönderildi : 31/10/2012 14:47

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

transport rule tanımındaki conditions altında from ile sent to users that are inside or outside org. seçip outside org. seçmelisiniz.

Gönderildi : 31/10/2012 14:59

(@cemcezik)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu şekilde yapıldığı zaman tüm kullanıcıları kapsıyor. Yapı "Site" yapısı olduğu için, 3 ayrı firma olarak düşünün. Her firmanın tüm kullanıcılarını kapsayan Oluşturulmuş Dist. Gruplar var. Ben "from a member dist. list" i seçip, ilgili grubu ekleyerek imzayı sadece o firma kullanıcılarının kullanacağı şekilde ayarladım. Buraya kadar sorun yok. Fakat imza her mail de gidiyor. imzanın içerde dönenen maillerde, ilet ve yanıtla dediğimiz de gitmemesi için ne yapmalıyım ???

Teşekkürler... 

Gönderildi : 31/10/2012 16:28

(@RamazanTANHAN)
Gönderiler: 11
Active Member

oluşturmuş olduğunuz rule içerisinde exeption tanımlayarak metin içerisinde xxx var ise ekleme diyebilirsiniz. 

burda gerek oluşturduğunuz disclaimer gerekse imza içerisinde geçen sabit bir metni yazabilirsiniz.  

Gönderildi : 31/10/2012 16:42

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

aynı şekilde re: ilt: fwd: gibi şeyler de bahsedilen yere eklenebilir.

Gönderildi : 31/10/2012 16:47

(@cemcezik)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bilgiler için teşekkür ederim, Peki şirket içi mailleşmelerinde imzanın gitmemesi için ne yapmak gerekecek ? Dist. Grup için "from a member dist. list" i seçtiğimizde "Inside or Outside" Seçeneği yok. Buna nasıl bir çözüm bulabilirim ?

Teşekkürler... 

Gönderildi : 31/10/2012 18:42

Paylaş: