Forum

exchange 2010 2.dom...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2010 2.domain tanımı yapmak

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
372 Görüntüleme
(@Cihandelibas)
Gönderiler: 14
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle her keze merhaba,

şu şekiled bir problemim var,ceşitli formlardan araştırdım ama çözümü bulamadım,

Exchange 2010 kullanıyoruz

1) yapmak istediğimiz işlem,

[email protected]

[email protected]

2) yapabildiğimiz ise

[email protected]

[email protected]

özetle yapmak istediğimiz 1)si ,yani sistem uzatı farklı
isimler aynı olarak açmaya müsade etmiyor,yardımlarınız için teşekkürler kolay gelsin

Gönderildi : 22/10/2012 16:57

(@RamazanTANHAN)
Gönderiler: 11
Active Member

hub transport  kısmında e-mail address policy de yeni e-mail policy oluşturduğunuzda 3. sekmede sadece kullanıcı adını seçebilirsiniz birden fazla e-mail policy oluşturabilirsiniz. 

Gönderildi : 22/10/2012 18:39

(@Cihandelibas)
Gönderiler: 14
Active Member
Konu başlatıcı

sorunun cevabı öncelikle accept domain olarak yyy uzantısını ekliyoruz daha sonra mail boxda email adres bölümüne 2 uzantılı şeklide yazıyoruz bu mail adreslerinden 2 side mail alabilir hale geliyor koyu olarak seçili olandan gönderildiğinde gecerli olan karşı tarafın gördüğü adres oluyor,

Gönderildi : 20/12/2012 14:39

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bir exchange server üzerinden birden fazla domain ekleyebilirsiniz. Bunu da accepted domain ile yaparsınız. mx kaydını o ipye yönlendirip, Bu durumda yeni bir mail açtığınızda o domaine ait mailler kullanabilirsinizki, default mail adresi hangisi ise o kullanılır default olarak, karşı taraftada hangi mail adresi ile gönderdiyseniz maili o gözükür

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 20/12/2012 15:06

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Öncelikle her keze merhaba,

şu şekiled bir problemim var,ceşitli formlardan araştırdım ama çözümü bulamadım,

Exchange 2010 kullanıyoruz

1) yapmak istediğimiz işlem,

[email protected]

[email protected]

2) yapabildiğimiz ise

[email protected]

[email protected]

özetle yapmak istediğimiz 1)si ,yani sistem uzatı farklı
isimler aynı olarak açmaya müsade etmiyor,yardımlarınız için teşekkürler kolay gelsin

Merhaba Cihan Bey,

Sanırım sizin sorununuz accepted domain tanımlıyorsunuz fakat kullanıcı tarafında nasıl tanımlayacaksınız orada takılıyorsunuz.

Bunun için kullanıcının özelliklerinde Email Adress özelliklerine girerek [email protected]'u eklemelisiniz bu şekilde kullanıcı yyy.com'dan mail alacaktır Outlook tarafında yapmanız  gerekenler biraz  farklı Mapi Cient (mapi client 1 adet hesap desteklemektedir.) ile bağlanıldığı için default  olarak zzz.com geldiğinden yyy.com'a gelen  mailler zzz.com tarafından  cevaplanacaktır bunu  önlemek için Exchange server  üzerinde POP3 yada IMAP'i aktifleştirerek ikinci mail tanımlamasını POP3 yada IMAP ile yapmalısınız bu şekilde kişi hem zzz.com'un mailerini alacaktır hemde yyy.com'un maillerini alacaktır umarım konuyu doğru anlamışımdır. 🙂

Sevgiler.. Hüseyin. 

Gönderildi : 21/12/2012 20:08

Paylaş: