Forum

Exchange 2010 Split...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Split Permission

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
362 Görüntüleme
(@EmreYILMAZ)
Gönderiler: 200
Reputable Member
Konu başlatıcı

Mrb arkadaşlar ;

Exchange 2010 kullanıyorum . Active directory den kullanıcı açıp sonra sında exchange server üzerinden mailbox tanımlaması yapabiliyorum fakat exchange üzerinden yeni bir kullanıcı oluştururken şu şekilde bir hata veriyor :

Error:

Active Directory operation failed on  This error is not retriable. Additional information: Access is denied.

Active directory response: 00000005: SecErr: DSID-031521D0, problem 4003 (INSUFF_ACCESS_RIGHTS), data 0

Forumda da araştırdım bir çok yazı var fakat  tekrar shared permissiona dönmeye çalıştım oda olmadı  .

• setup.com /PrepareAD /ActiveDirectorySplitPermissions:false
  • New-ManagementRoleAssignment “Mail Recipient Creation_Organization Management” -Role “Mail Recipient Creation” -SecurityGroup “Organization Management” New-ManagementRoleAssignment “Security Group Creation and Membership_Org Management” -Role “Security Group Creation and Membership” -SecurityGroup “Organization Management” New-ManagementRoleAssignment “Mail Recipient Creation_Recipient Management” -Role “Mail Recipient Creation” -SecurityGroup “Recipient Management”

Send as permissionda da buna benzer bir hata veriyor farklı bir düşüncesi olan arkadaş varmı şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 17/09/2012 14:48

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

ad users computers açtığınızda view menüsü altında advanced göreceksiniz. bunu açın ve ouda, kullanıcıda vs. üstlerine sağ tıklayıp security tabının altında include inheritable permissions olduğunu doğrulayın.

Gönderildi : 18/09/2012 03:24

(@EmreYILMAZ)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Onuda yaptım olmuyor malesef 

Gönderildi : 18/09/2012 11:29

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

exchange console a girdiğiniz kullanıcıya schema admin hakkını da verip denermisiniz.

Gönderildi : 18/09/2012 14:26

(@EmreYILMAZ)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Administrator kullanıcısı shema admine üye 

Gönderildi : 18/09/2012 15:38

(@EmreYILMAZ)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Konuyla ilgili farklı bir düşüncesi olan varmıdır ?

Gönderildi : 20/09/2012 19:23

Paylaş: