Forum

Müdürleri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Müdürlerin mailleri görmesi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@hakancecen)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirketten ayrılan personel sayımız fazlalaşmaya ve müşteri kaybımız olmaya başladı. Bu yüzden belli kişilerin maillerini bir yerde toplamak ve yeri geldiğinde okumak istiyoruz. Yasal durum için avukatla görüşüldü ve kullanıcılardan onay olarak bu işlemi yapacağız. Olay şöyle:

X Genel Müdür 

A Müdür
a1 Personel, a2 personel ( A Müdürüne Bağlı) 

B Müdür
b1 personel, b2 personel (B müdürüne Bağlı) 

Maillerde bir yerde toplanacak ve gerektiğinde A müdür a1 veya a2'ye bakabilecek. Aynı şekilde B müdür b1 veya b2'ye bakabilecek. Genel Müdürde isterse A müdürüne veya B Müdürüne bakabilecek. 

Biraz araştırma yaptığımda mailbox'lara yetki vererek anlık görülebiliyor ancak arşivleme yapılmıyor. Bunu yapabilecek bir yöntem ya da program var mıdır? 

Teşekkürler 

Gönderildi : 03/09/2012 15:17

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Fazladan 2 mail adresi açıp journaling yaparak o kişilere gelen mailleri bir yerde toplayıp görebilirsiniz. Ayrıca a1,a2 maillerini a müdüre yönlendirebilirsiniz.
http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2009/05/10/exchange-server-2010-uzerinde-journaling.aspx
http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2009/01/25/exchange-2007-uzerinde-e-mail-yonlendirme-_3101_slemi.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/09/2012 15:27

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

mail toplanma işi ile ilgili neredeyse bütün mail sunucular bir posta kutusuna gelen mailleri başka bir yere yönlendirme işini yapabiliyorlar.

ama exchange 2010 ile istediğiniz işlemi hatta daha fazlasını yapmanız mümkün. mesela yetkili onayı olmadan mail göndermesini bile engelleyebilirsiniz.

Gönderildi : 03/09/2012 15:27

(@hakancecen)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkürler. Ancak exchange 2003 std yazmayı unutmuşum. exchange'de bir usera yönlendirelebiliyor diye biliyorum.

Gönderildi : 03/09/2012 16:26

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

olaya user olarak değil de posta kutusu olarak bakmak lazım. X posta kutusuna gelen herşeyi Y posta kutusuna DA yönlendir diyebilirsiniz. bu şekilde bir arşivleme sağlamış olursunuz. dilediğiniz zaman da ad users computers üzerinden görmesini istediğiniz kullanıcıya yetki verip Y posta kutusunu görmesini sağlayabilirsiniz.

gfi mail archiver gibi ek programlar için bütçe ayırabilirseniz bunlar da kullanılabilir.

Gönderildi : 05/09/2012 03:11

Paylaş: