Forum

Microsoft Exchange ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft Exchange 2010 Kurulum Hatası

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@emregok)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Arkadaşlar öncelikle ortamdan kısaca bahsedeyim. Fiziksel makine üzerine kurulu bir DC var. Vm üzerinde bir sanal oluşturarak bu sanal üzerine Microsoft Exchange 2010 kurmaya çalışıyorum. Kurulumdan önce Filterpack vs. yüklemesini ve rollerin yüklenmesini yaptım. Fakat check işlemi yapılırken aşağıdaki sorun ile karşılaşıyorum. Forum da bu konu ile alakalı olarak bütün makaleleri okudum yaptım söylenenleri ama sonuç değişmedi. Bu konuda önerileriniz neler olabilir yardımlarınız lütfen şimdiden teşekkürler...

HATA EKRANI

Gönderildi : 28/07/2012 13:30

(@serkantas)
Gönderiler: 950
Prominent Member

Kurulumdan Önce AD prep İşlemlerini Yaptınız mı ? Birde Sizin DC 2003 Sanırım function level'leri Yükseltmeniz Gerekli.

Gönderildi : 28/07/2012 15:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Exchange 2010 kurulum sırasında ldifde.exe hatası alırsanız yapmanız gerekn işlemler.

• Schema master rolü olan DC üzerinden, şu komtuları uygulayın.
  • E:/Setup /PrepareLegacyExchangePermissions  
  • Daha sonra şemayı prep edin E:/Setup /PrepareSchema
  • Şimdide domaini prep edin E:/Setup /PrepareAD /OrganizationName:”organizayonadi”
  • Daha sonra Exchange 2010 kurulum işlemine devam edin.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 29/07/2012 20:32

(@emregok)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange 2010 kurulum sırasında ldifde.exe hatası alırsanız yapmanız gerekn işlemler.

• Schema master rolü olan DC üzerinden, şu komtuları uygulayın.
  • E:/Setup /PrepareLegacyExchangePermissions  
  • Daha sonra şemayı prep edin E:/Setup /PrepareSchema
  • Şimdide domaini prep edin E:/Setup /PrepareAD /OrganizationName:”organizayonadi”
  • Daha sonra Exchange 2010 kurulum işlemine devam edin.

Keyifli çalışmalar.

Ugur Demir  Merhaba;

Bahsetmiş olduğun komutları zaten uygulamıştım. Tek başarılı sonuçlanan komut "E:Setup /PrepareLegacyExchangePermissions" komutudur. Onn haricinde diğer komutlar "Complated" diyor fakat akabinde "Failed" hatası veriyor. Sonuç olarak Exchange 2010 yine kurulmuyor yine aynı hatayı veriyor. Başka nelere bakmam gerek bu iş yerinde daha yeni başladım önceden ne yaptılar ne ettiler bilmiyorum her şey normal görünüyor ama fikirlerinizi bekliyorum..

Gönderildi : 30/07/2012 21:47

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

kurulum yapmaya çalıştığınız kullanıcı schema admin kullanıcımı?

Gönderildi : 01/08/2012 02:30

Paylaş: