Forum

exchange server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server 2010 sisteme spam olarak düşen mailleri görme

volkan yasar
(@volkanyasar)
Üye

merhaba exchange server 2010 sisteme spam olarak düşen mailleri nasıl görebilirim kim tarafından hangi mail adresinden gödnerildiğini

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 11/07/2012 21:45

Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Soruyu biraz daha açar ortamınızı biraz daha anlatırmısınız? Ortamda antispam v.s. varmı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/07/2012 02:10

Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

[quote user="volkan yasar"]merhaba exchange server 2010 sisteme spam olarak düşen mailleri nasıl görebilirim kim tarafından hangi mail adresinden gödnerildiğini[/quote]

MTA Seviyesinde bir anti spam gateway kullanın. Ayrıca Que üzerinden gelen tüm maillerin subjectlerini görebilirsiniz. Ve Spam olarak düşen mailin header bilgisinden IP adres ve gönderini görebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/07/2012 11:47

Paylaş: