Forum

Ogrencilere email v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ogrencilere email vermek icin tavsiye

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
297 Görüntüleme
(@TeomanEfendi)
Gönderiler: 798
Noble Member
Konu başlatıcı

Okulumuzun Exchnage 2010 email sistemi su anda sadece ogretmenlere acik. 1000'den fazla ogrenciye email vermek istiyoruz. Asagidaki sekilde bir senaryo mumkun mu?

-Ogretmenler emaillerini Exchange sistemi ile kullanmaya devam ederken ogrenciler Gmail'i kullanacaklar (ayni domain icin).Google Apps okullar icin ucretsiz oldugu icin istedgimiz kadar hesap olusturabiliyrouz.

Ornegin;  [email protected] email adresine mail gonderilince bu Exchange 2010 tarafindan yonetilirken, [email protected] email adresine gonderilen emailler gmail'in MX'i tarafindan islenecek.

Gönderildi : 29/06/2012 01:13

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

aynı domaini 2 yerde barındıramazsınız 

anca ogrenciler icin domaini  student.itc.edu.au gibi yeni bir domain oluşturursanız bunu google uzerinde tutabilirsiniz.

(dns ve mx kayıtlarını dogru yapmak kaydı ile ) 

Gönderildi : 29/06/2012 01:26

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Tesekkurler Vasvi bey. Bu durumda hali hazirda varolan ikinci domaini hosting cpanelinden Addon domain olarak ekleyip MXleri ayarlamak mantikli olur mu? Yani subdomain yerine add on domain?

Gönderildi : 29/06/2012 01:31

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

cpanel kullanmadigim icin onun uzerinden nasıl yapıldığını bilemiyorum hocam 

ama ozetle dns kayitlarini ( A , MX ) düzgün yaparsanız çalışmaması için hiçbir sebep yok  

Gönderildi : 29/06/2012 11:57

(@TeomanEfendi)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam cpanelde nasil yapildiogini biliyorum sorun degil,. Benim sorum planlama ve strateji uzerineydi aslinda. Yani addon domainlemi yoksa subdomain olarakmi ileri gitmek daha mantikli demek istedim.

Gönderildi : 29/06/2012 14:40

Paylaş: