Bildirimler
Hepsini Temizle

SPAM Mail  

  RSS
Metin Kılınçarslan
(@MetinKilincarslan)
Üye

Merhaba arkadaşlar


domainde çalışan 100 client bilgisayardan 3 veya 4 tanesine her gün veya bir kaç günde bir farklı farklı adreslerden spam mailleri geliyor. kullanıcılar daha önce bu sitelere üye olmadıklarını ve daha önce hiç bilmediği adresler olduğunu söylüyorlar. Gelen maillerin içeriği normal bilgilendirme tanıtım benzeri mailler cinsel içerikli değil. özelliklede bir clienta her gün geliyor veya iki günde bir kesin geliyor. bilgisayarın updates, antivirüs updates ve full virüs taramaları tamam her hangi bir problem yok. bu durumda nasıl bir çözüm yapmam gerekir. gelen spam mailleri domain veya mail adresi olarak ForeFront üzerinden blocke ediyoruz sürekli farklı adreslerden geldiği için bunu yapmak çok zor oluyor.

Alıntı
Gönderildi : 21/06/2012 17:21
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhabalar

spam maillerin tamamını kesmek çok zor malesef. herşeyin cılkını çıkardıkları gibi mail sistemlerinin de cılkını çıkardılar.

spam alan kişi mail adresini o sitede girsin veya girmesin bir şekilde başka yerlerden buluyorlar yada mail adresi doğrulama sistemleri mevcut artık ona göre de mail atılabiliyor.

düşünün telefon numarası alıyorsunuz yeni çıkmış bir numara ve daha öncesinden sahibi yok. veee birkaç gün sonra mesaj bombardımanı başlıyor. bilmem ne firması, cart firması curt firması vs vs... artık operatörlerden şüphelenmeye başladım numaraları satıyorlar diye...

mail sistemleri de aynı şekilde birileri mail adreslerini topluyor ve para karşılığında satıyor.

To kısmında 100 mail adresi var onları alıyor database'ne atıyor. bakıyorsunuz ki 2-3 ay sonra adamın elinde 100.000 kişilik bir mail adresi listesi oluşuyor ve bunu para karşılığında firmalara satıyor. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/06/2012 11:54
Abdullah Bolturk
(@AbdullahBolturk)
Üye

Hocam bunları GSM operatörleri veriyor zaten parasını verin sizde istediğiniz gibi sms mesajı gönderebilirsiniz. isterseniz Faturaları 1000 TL nin üzerinde olanlara gönderirsiniz, isterseniz X baz istasyonuna girdiği anda sms mesajı gönderebiliyorsunuz tamamen sizin istediğiniz şekilde sms leri özelleştirebiliyorlar yeterki siz paradan haber verin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/06/2012 12:45
Metin Kılınçarslan
(@MetinKilincarslan)
Üye

Teşekküler

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/07/2012 15:27
Paylaş: