Forum

Nasıl yapılır ? &qu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nasıl yapılır ? "remove older than xx days from:[email protected]"

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
327 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

Exchange 2007'de kullanıcılara sık sık tarafımızdan bilgilendirme maili atılıyor. Boxlar doluyor. From esaslı retention policy oluşturulabilir mi ?

Yani kişilerin kutularına [email protected] yada info dan maillerin 7 günden eski ise sil gibi.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 13/06/2012 13:49

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

normal şartlarda bildiğim kadarıyla yok yani direk göndericiye uygulayamıyoruz diye biliyorum.

ancak şöyle bir atraksiyon yapılabilir;

client tarafında gönderici [email protected] dan gelen mailleri bir klasörde toplatabilirsiniz. Örnek Mümin klasörü olsun. ve benden gelen maillerin tamamı bu klasörde birikir.

daha sonra bir managed folders yapıp ve buna da 7 günden büyük mailleri temizle derseniz sanırım işinizi çözecektir.

burada client tarafında outlook üzerinde ilgili klasörün oluşturulması biraz can sıkıcı gibi duruyor. 

Gönderildi : 13/06/2012 14:15

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Peki bu özellik 2010'da da yok mu ?

Gönderildi : 13/06/2012 17:56

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ben hiç bir şekilde managed folders olayını gerçekleştiremedim. ya bilmediğim bir nokta var yada kafam çalışmıyor. Managed Default Folders altında XXX isimli klasör oluşturuyorum. Default olduğu için atamaya gerek kalmıyor. OWA üzerinden kontrol ettiğimde hiç bir şekilde gelmiyor.

Şayet custom folder oluşturulursa, clientlar o profil atanırsa, Managed folders altında gözükür. Ama oda olmuyor 🙂

Benim atladığım bir kısım var mı?

Gönderildi : 13/06/2012 18:04

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Selamlar , 

ben hiç bir şekilde managed folders olayını gerçekleştiremedim. ya bilmediğim bir nokta var yada kafam çalışmıyor. Managed Default Folders altında XXX isimli klasör oluşturuyorum. Default olduğu için atamaya gerek kalmıyor. OWA üzerinden kontrol ettiğimde hiç bir şekilde gelmiyor.

Şayet custom folder oluşturulursa, clientlar o profil atanırsa, Managed folders altında gözükür. Ama oda olmuyor 🙂

Benim atladığım bir kısım var mı?

Gönderildi : 13/06/2012 18:05

Paylaş: